Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Elmadağ'da sanayi sitesi müjdesi

Giriş Tarihi: 23.7.2013
Elmadağ Belediye Başkanı Gazi Şahin, ilçenin gelişimi ve değişimi için birçok proje hazırlandığını dile getirdi. Şahin, Belediye Meclisi'nin 2009 yılında aldığı kararla Kurtuluş Mahallesi sınırları içerisinde 'belediye hizmet alanı', 'kentsel servis alanı', 'mezbahane' ve 'küçük sanayi sitesi'ne ait imar planı teklifinin oybirliğiyle kabul ettiğini, Büyükşehir Belediyesi'nin ise 2010'da bunu onayladığını anımsattı.

BELEDİYE SATIN ALDI

Planlanan alanın tamamının hazine arazisi olduğuna dikkat çeken Gazi Şahin, "Tapu tescil işlemleri Milli Emlak Genel Müdürlüğü adına yapıldı. Küçük Sanayi Sitesi olarak kullanılacak 24 bin 843 metre karelik alanın belediyeye satışı talep edildi. Milli Emlak Genel Müdürlüğü küçük sanayi sitesini belediyenin yapması şartıyla bu alanı belediyeye sattı" dedi. Şahin, verdiği sözleri tutmanın huzurunu yaşadığını söyledi.

Tek çatıda toplanacaklar
Belediye Başkanı Gazi Şahin, hem yaşam kalitesini hem de ekonomik hareketliliği arttırmak amacıyla bu projenin planlandığını anlatarak, "Kent içinde dağınık yerleşmiş, elverişsiz çalışma koşulları altında çalışanların koşullarını iyileştirmek, istihdamı arttırmak en büyük amacımız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Elmadağ'da sanayi sitesi müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN