Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yatırımcı ilgisi sürüyor

Ekonomi Bakanlığı'nın yayınladığı "Yatırım Teşvik Sistemi Yıllık Değerlendirme Raporu"nda Ankara'da 223 yatırım teşvik belgesi düzenlendiği ortaya çıktı

Giriş Tarihi: 23.7.2013
olmayı sürdürüyor. Ekonomi Bakanlığı, Yatırım Teşvik Sistemi Yıllık Değerlendirme Raporu'nu yayınladı. Teşvik kapsamında Ankara'da 223, Türkiye genelinde ise 4 bin 840 yatırım teşvik belgesi düzenlendi. Haziran 2012 ile Haziran 2013 dönemi değerlendirmelerinin yer aldığı rapor, Ankara adına olumlu sonuçların yer aldığını ortaya koydu.

10 BİN KİŞİLİK İSTİHDAM
İl bazında yapılan değerlendirmelerde ise Ankara, düzenlenen yatırım teşvik belgesi sayısı açısından 81 il içerisinde 3. sırada yer aldı. Belgelerde öngörülen sabit yatırım tutarı açısından da 3. sırada bulunan Başkent, öngörülen istihdam açısından ise 2. sırada. Ankara'ya teşvik belgeleri kapsamında 4 milyon 521 bin TL'lik sabit yatırım yapılması öngörülürken, yaklaşık 10 bin kişilik istihdam gerçekleştirilmesi de planlanıyor.

"ARTARAK DEVAM EDECEK"

Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Doç. Dr. Asım Balcı, "Son bir yılda verilen yatırım teşvik belgesi rakamları, Ankara'nın yatırımcılar açısından cazip olma potansiyelini ortaya koyuyor" dedi. Önümüzdeki dönemde bu rakamların artarak devam edeceğine işaret eden Balcı, yerli ve yabancı yatırımcılara destek vermek ve yön göstermek üzere Ankara Kalkınma Ajansı bünyesinde kurulan Yatırım Destek Ofisi'nin bu amaçla çalışmalarını sürdürdüğünü bildirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yatırımcı ilgisi sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN