Pis kokudan bıktık artık

Cebeci'deki Süngübayır Sokak sakinleri yıllardır çözülemeyen kanalizasyon sorununa tepki gösterdi

Ankara'nın en eski yerleşim yerlerinden biri olan Cebeci'deki birçok ev kanalizasyon sorunuyla savaşıyor. Süngübayır Sokak sakinleri 15 senedir kanalizasyon problemi yaşadıklarını anlatarak, soruna kalıcı çözüm bulunmasını istiyor. Bilal Apartmanı yöneticisi Leyla Bengier, her su baskınında gerekli yerlere dilekçe verdilerini, şikayette bulunduklarını ifade ederek, "Gelen ekipler suyu boşaltıp gidiyor. Kapıcı dairesine sürekli su basıyor. Bu nedenle kapıcı tutamıyoruz. Kimse gelmiyor. Kokudan evlerimize giremiyoruz. Ne sahur ne de iftar yapabiliyoruz" dedi.

"EVLERİMİZİ SATACAĞIZ"

Kanalizasyon problemi nedeniyle sokaktaki dükkanlar ve evler maddi zarara uğruyor. Mahalle sakinleri ise sorunun sürmesi durumunda evlerini satmayı düşündüklerini söyledi. Yuva Çeyiz dükkanının sahibi Sevgi Ercan, "Birçok yün, kumaş attım. 4 tane iş makinem bozuldu" diyerek isyan etti. Mahalle sakinlerinden Hatice Bengier ise 15 senedir şikayet dilekçesi verdiklerini ancak yetki karmaşası yaşandığını söyledi.

"TİFODAN ÖLECEĞİZ"

Bengier, Çankaya Belediyesi'nin ve ASKİ'nin sürekli sorumluluğu birbirine attığını anlatarak şöyle sitem etti: "Bizi kurumdan kuruma sevk ediyorlar. Nereye gideceğimizi şaşırdık. Eğer bu Çankaya Belediyesi'nin işi değilse neden gerekli mercilere konu iletilmiyor? Burada pislik içindeyiz. Biz kendimiz ekiplerle sabaha kadar pis suları temizliyoruz. Bu rezilliği kimse çekmez. Ya bina göçecek ya da tifodan öleceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pis kokudan bıktık artık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN