Sigara ve kibrit yangın nedeni

Giriş Tarihi: 26.7.2013

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı'nın hazırladığı raporda yangının en çok sigaradan çıktığına dikkat çekildi

Başkent Ankara'da 2013'ün ilk 6 ayında Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı'na 7 bin 109 ihbar geldiği açıklandı. İhbarlardan 582'sinin ise asılsız çıktığı belirtildi. Ankara İtfaiyesi'nin ocak-haziran dönemi raporu yayınlandı. Rapora göre, 6 aylık sürede 3 bin 682 yangın meydana gelirken ekipler 567 trafik kazasına müdahale etti.

63 KİŞİ YAŞAMINI YİTİRDİ
İtfaiye Dairesi Başkanlığı yetkilileri, trafik, yangın, boğulma, intihar, tren ve asansör kazalarında görev aldıklarını, bu olaylarda ise 63 vatandaşın yaşamını kaybettiğini vurguladı. Ankara İtfaiyesi, 6 ay boyunca 3 bin 682 yangına da müdahale etti. Yetkililer, 1791 yangının yanar halde atılan sigara ve kibritten çıktığını vurguladı.

EN ÇOK OTLAK YANIYOR

Raporda yangınların 821'inin sabotaj, 590'ının elektrik kontağından çıktığına dikkat çekildi. Diğer yangınlar ise LPG, doğalgaz, ocak, soba, kalorifer kazanı, baca tutuşması, akaryakıt, patlayıcı madde, yıldırım düşmesinden kaynaklandı. Yangınlardan en çok ot, samanlık gibi alanlar etkilendi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sigara ve kibrit yangın nedeni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN