Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ali ERDOĞAN: TRT ve TSYD 4'lü Futbol Turnuvası

Giriş Tarihi: 30.7.2013
Hep eleştiririz… Kişiyi ve kurumlar hakkında yargısız infaz yaparız…
Kişi ve kurum hakkında gerekli ve donanımlı bilgiye sahip olmadan yapılan eleştiri sadece eleştiren kişinin o kişi ve kurum hakkındaki ön yargılı hareketidir…
Spor yazarları olarak her konuda eleştiri yapma hakkını kendimizde buluyoruz.
Bizim hiç mi yanlışlarımız yok…
Kendi özeleştirimizi yapmadığımız zaman ,yaptığımız eleştiriyi okuyucu inanmaz…
Eleştirimiz inandırıcı olmalıdır.
Ben donanımlı olduğum spor branşlarını eleştirir, kişisellikten uzak başarıya giden yolu kendi penceremden bakarım… Kişiler ve kurumlar hakkında da bilgi sahibi olmadan eleştirmemizin yanlış olduğunu TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin'i ziyarette anladım.
Ben spor yazarı olduğuma göre TRT'nin spora bakışını Genel Müdür Şahin'den dinledim.
Sporu seven, amatör sporlara programlarında ağırlık veren spor sevdalısı bir genel müdür… TSYD Ankara Şubesi 4'lü turnuvası maçlarının TRT'den naklen yayınlanması için ziyaret ettiğimizde TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin ve TRT Spor ile Ankaralı spor yazarlarının birbirinden uzak mesafede olduğunu gördüm. Genel Müdür Şahin TRT Spor kapılarının Ankaralı spor yazarlarına her zaman açık olduğunu ancak bu kapının çalınmadığını açık yüreklilikle belirtti.
Neden çalınmadı? Kimler engel oldu bilemiyorum.
Kapıyı çaldık. Kapı açıldı… Ben ilk kez TRT Genel Müdürü Şahin ile tanışma fırsatı buldum… Bazı konulardaki düşüncelerimi aktardım. Dinledi. Kendi düşüncelerini, TSYD'nin daha güçlü olması için elinden gelen desteği vereceğini söyledi.
Bunlar bizim için önemli adımlar… Bizim için en önemli sevindirici olan TSYD Ankara Şubesi 4'lü futbol turnuvası TRT ekranlarında yayınlanacağının sözünü vermesi oldu.
Teşekkürler TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin… Teşekkürler TRT Haber ve Spor Yayınları Dairesi Başkan Yardımcısı Atila Tunga…

YİĞİNER'İN ADAYLIĞI
Ankaragücü
başkanı olmak büyük sorumluluk ister. Mehmet Yiğiner de sorumluluğunu yerine getirmeye devam ediyor.
Göreve başladıktan sonra UEFA ile olan parasal sorunlar futbolculara ödemeler yapıldı. Çalışanlar en azından evine ekmek götürecek maaşlarını alıyorlar. En önemlisi de mutfakta sıcak çorba kaynıyor. Yiğiner'in kısa dönemde Ankaragücü'nde yaptığı işler, yerel seçimlerin yaklaşmasıyla ismi belediye başkanlığı için kulislerde konuşuluyor… Mehmet Yiğiner belediye başkanı seçilmesi Ankaragücü'nün kurtuluşu olur.
Otopark ve hafriyatlardan Keçiörengücü'ne giden paralar neden Ankaragücü ve diğer kulüplere gitmesin… Ankaragücü'ne başkan olamaz, iki gün sonra bırakıp gider diyenler nasıl yanıldı ise yarın Yiğiner belediye başkanlığı koltuğuna oturduğu takdirde kimse sürpriz demesin…

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ali ERDOĞAN: TRT ve TSYD 4'lü Futbol Turnuvası
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN