Türkiye'nin en iyi haber sitesi

THY'de pilot olma garantisi

Türk Hava Kurumu Üniversitesi bünyesindeki Pilotaj Yüksek Lisans Programı'nı bitirenler Türk Hava Yolları'nda (THY) işe girebilecek

Giriş Tarihi: 30.7.2013
Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi bünyesindeki Pilotaj Yüksek Lisans Programı'nı bitirenler, Türk Hava Yolları'nda (THY) iş sahibi olacak. Üniversiteden yapılan açıklamada THY işbirliğiyle iş garantili yüksek lisans programının başlayacağı bildirildi. Yaklaşık 2 yıl sürecek Pilotaj Yüksek Lisans Programı'nın ardından THY'nın mezun olan bütün pilot adaylarını bünyesine katacağı belirtildi.

ALTIN HARFLERLE YAZDIRDI

Protokol THK Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Osman Yıldırım ve THY Genel Müdürü Temel Kotil arasında imzalandı. Üniversitenin Ankara, İstanbul ve İzmir'de başlatılacak yüksek lisans programlarının sonunda bütün pilot adaylarının THY'de iş başı yapacağı açıklandı. THK Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban, THY'nin dünyadaki en büyük havayolları arasında adını altın harflerle yazdırdığını ifade etti.

"GURUR DUYUYORUZ"
Ünsal Ban, "Böyle büyük ve köklü bir kurumla işbirliği yapmak bizim için onur. Biz de 88 yıl önce Ulu Önder Atatürk'ün kurduğu büyük ve köklü Türk Hava Kurumu'nun üniversitesi olmaktan gurur duyuyoruz. İşbirliği yapmak bize mutluluk verdi. Türk Hava Yolları gibi dünyanın sayılı havayolu şirketi arasına girmiş bir büyük kurumda, diplomalarını aldıkları gün işbaşı yapacaklar. Bu mesleği seçenler, geleceğe yatırım yapacaklardır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
THY'de pilot olma garantisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN