Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkentli banliyöden memnun

Sincan-Kayaş arasındaki banliyö seferlerinin 2 yıl aradan sonra başlaması, bu hatta seyahat eden Ankaralılar'ı sevindirdi

Giriş Tarihi: 1.8.2013
Ankaralılar, iki yıl aradan sonra yeniden hizmete giren banliyö trenlerine kavuştu. Seferler, Sincan- Kayaş hattında seyahat eden vatandaşları sevindirdi. Tamamı yeni ve klimalı trenler, Sincan-Kayaş arasında günde 154 sefer gerçekleştiriyor. Yoğun saatlerde her 10 dakikada, diğer saatlerde her 15 dakikada bir yolcu taşıyacak trenlerle Sincan- Ankara arası 31 dakika, Ankara-Kayaş arası 22 dakika olmak üzere doğu batı hattında seyahat süresi toplam 53 dakika sürüyor.

"SAHİP ÇIKMALIYIZ"
Kayaş'tan Sincan'a giden yolculardan Akın Ateş, yol yapım çalışmaları nedeniyle hizmet veremeyen trenlerin, vatandaş için büyük sıkıntı yarattığını söyledi. Demiryolunun seyahat için çok güzel bir olanak sunduğuna değinen Ateş, "2 yıl aradan sonra yeniden banliyö trenlerinin hizmete başlaması fevkalade bir gelişme, bunun kıymetini bilmek lazım. Banliyö trenlerine sahip çıkmalıyız, temiz tutmalıyız ve zarar görmesine müsaade etmemeliyiz" diye konuştu.

"SERİN VE KONFORLU"
Yolculardan Türkan Savaş da banliyö trenlerin hizmet vermediği dönemde çocuklarının işe gidip gelirken yaşadığı zorluklara dikkati çekerek, "Çocuklarım, otobüsler dolu geldiği için işe geç kalıyorlar ya da iş çıkışı geç saatlere kadar otobüs bulamadıkları için eve çok geç geliyorlar" diye konuştu. Savaş, yeni trenlerin serin ve konforlu olduğunu da vurguladı.

'TRENİN VERDİĞİ RAHATLIĞI HİÇBİR ŞEY VERMİYOR'
Serdar Eroğlu da 2 yıl içinde özellikle mesai saati çıkışlarında çok fazla otobüs ve dolmuş sırası beklediğini ve çoğu zaman ayakta gittiğini dile getirdi. Banliyö trenleri çok özlediğini belirten Eroğlu, "Kayaş ve Sincan arasında çok rahat seyahat edebiliyorsunuz. Trenin verdiği rahatlığı hiçbir şey vermiyor, vatandaş için büyük hizmet, çok memnunuz" dedi.

"ÇOK BÜYÜK EKSİKLİKTİ"
İsmail Ergün de banliyö seferlerinin, Ankara için ihtiyaç haline geldiğinin altını çizerek, "Sincan'da oturanları, tek vesaitle Ankara'nın diğer ucuna götürebilen başka ulaşım aracı yok. Trenler de yenilenmiş, hepsi klimalı, eskisine nazaran hizmet kalitesi artmış. Banliyö trenleri, son haliyle gerçekten Ankara'ya yakışır bir ulaşım olmuş" diye konuştu.

Esra SÖYLEMEZ-Fevzican AKÇA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkentli banliyöden memnun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN