Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İftar sofrasında işçileri dinledi

Vali Alaaddin Yüksel, Esenboğa Yolu'nda yer alan Özkul Karo Fabrikası'na ait yemekhanede işçilerle iftar yaptı

EEsenboğa Yolu üzerinde bulunan Özkul Karo Fabrikası'nda iftara katılan Vali Alaaddin Yüksel, burada çalışan 50 işçiyle beraber orucunu açtı. Ankara'nın bir dünya şehri olduğunun altını çizen Vali Yüksel, Başkentliler'in yaşadıkları kenti daha iyi tanımaları gerektiğini vurguladı. İftar sonrasında çoğunluğu Çubuklu olan fabrika işçileriyle sohbet eden Vali Yüksel, "Çubuk'un çiçek yetiştiriciliğinin merkezi olmasını istiyoruz" dedi.

"ÇİÇEĞİN MERKEZİ OLSUN"

Havaalanı yolu üzerinde yer alan Özkul Karo Fabrikası'nda çalışan işçilerle önceki gün birlikte iftar yapan Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, orucunu açtıktan sonra yemeğe katılan 50'ye yakın fabrika işçisiyle sohbet etti. İftar sofrasında işçilerin çoğunluğunun Çubuklu olduğunu öğrenen Vali Yüksel, Çubuk'ta kurulan seralarda 2 yıldır çiçek yetiştirildiğini vurguladı.

YÜKSEL TURİST AZLIĞINDAN YAKINDI
Başkent'te yer alan parklarda da Çubuk çiçeklerinin kullanılmasını arzuladıklarını dile getiren Vali Yüksel ayrıca, "Çiçek borsası neden Ankara'da olmasın?" dedi. Ankara'nın bir dünya şehri olduğunu hatırlatan Vali Yüksel, Başkent'in turistik yerlerinin çok olmasına rağmen kente gelen turist sayısının azlığından da dert yandı. İftar sonrasında gerçekleştirilen sohbetin ardından fabrikadaki işçilerle vedalaşan Vali Yüksel daha sonra dönüş yolu üzerinde bulunan Hasköy Taksi Durağı'ndaki esnafı da ziyaret etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İftar sofrasında işçileri dinledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN