Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Avrupa'nın en büyüğü AOÇ olacak

Giriş Tarihi: 2.8.2013

Büyükşehir Belediyesi'nin yenilemeye başladığı AOÇ, Avrupa'nın en büyük tema parkıyla Ankara'yı turizmin de başkenti yapacak

Büyükşehir Belediyesi'nin baştan sona yenilemeye ve yeşile bezemeye başladığı Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ), tema parkı, oyun ve dinlenme alanları, safari parkı, yepyeni hayvan türleri, yaz-kış özel etkinlikleri, 15 kilometrelik dev bulvarıyla yemyeşil ve cıvıl cıvıl olacak. AOÇ'deki 2 milyon 150 bin metrekarelik devasa alanda büyük bir hızla yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Artık işlevini yitirmiş, virane haline gelmiş olan AOÇ'yi, Atatürk'ün de vasiyet ettiği gibi güzelleştirip, halka gezecek, eğlenecek, dinlenecek bir alan haline getiriyoruz" dedi. Çiftliğe 500 bin yerli ve ithal ağaç ile çalı grubu dikmeye başladıklarını kaydeden Gökçek, "AOÇ'yi çok daha yeşil hale getiriyoruz. Ankara'da turizm patlaması yaşanacak" diye konuştu.

15 KM'LİK YENİ BULVAR

Celal Bayar Bulvarı'ndan başlayan ve Etimesgut'taki Hava Hastanesi'ne kadar uzanan 15 kilometrelik Yeni Çiftlik Bulvarı'na ilişkin de bilgiler veren Melih Gökçek, 4 gidiş-4 geliş toplam 8 şeritli bulvarın, üzerindeki 250 metrelik tünel, 4 büyük geçit, 2 viyadük, 4 adet "U" dönüşü ve bazı yolların genişletilmiş haliyle önümüzdeki aylarda tamamen açılışı yapılarak, Ankara trafiğine rahat bir nefes aldıracağını söyledi.

FİYAT UCUZ, ULAŞIM RAHAT
Parka gelecek ziyaretçilerin dev alanı bir gün içinde gezip bitirebilmelerinin mümkün olmayacağını da anlatan Gökçek, bölgedeki çalışmaların hepsinin uzman kişilerce yapıldığını da belirterek, "Girişçıkış ücretleri, ucuz olacak. Ayrıca buraya ulaşım için de İvedik Metro İstasyonu'ndan parkın girişine kadar ücretsiz teleferik hizmet verecek. 3.2 kilometrelik bu teleferik ziyaretçilere parkı da gezdirecek" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Avrupa'nın en büyüğü AOÇ olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN