Galeri Nev'in "Kafa Kağıdı"

Giriş Tarihi: 2.8.2013

2009 yılında ilki açılan NevNesil sergisinin sonuncusu olan "Kafa Kağıdı", 5 Ağustos'ta veda edecek. Sergide resim, heykel, enstalasyon ve fotoğraflar yer alıyor

Galeri Nev, 2012- 2013 sezonunu, yeni kuşakların keşfine çıktığı NevNesil sergilerinin üçüncüsü ile tamamlıyor. "NevNesil: Kafa Kağıdı" başlıklı son sergi, yaşları 25 ile 35 arasında değişen genç sanatçıların toplumsal ve sanatsal kimliklerinin gizemini araştırıyor. Ayrıca bu kuşağın üretimi içinde otoportre ve portrelerin egemenliğine dikkat çekerek, bireye bakışın, bireyi yansıtışın yeni ele alınış biçimlerini sorguluyor ve sunuyor.

ÜÇÜNCÜ SERGİ
Marcel Proust'a referansla "Kayıp Gerçekliğin İzinde" başlığını taşıyan ve gerçekliğin kaybedildiği bir zamanda sanattaki gerçeklik arayışına işaret eden 2009 yılındaki ilk NevNesil sergisi ve 2011'de "Savunma Sanatı" başlığıyla sanatçıların politik varoluşlarını öne çıkaran ikinci serginin ardından Galeri Nev'de açılan "NevNesil: Kafa Kağıdı" sergisi resim, enstelasyon, fotoğraf ve heykeli içeriyor. Sergi, 5 Ağustos'ta sona eriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Galeri Nev'in "Kafa Kağıdı"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN