Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trafikte bayram alarmı

Ramazan Bayramı nedeniyle alınacak polisiye tedbirleri içeren bir genelge yayımlayan İçişleri Bakanı Muammer Güler, trafiğin havadan ve karadan denetleneceğini bildirdi

İçişleri Bakanı Muammer Güler, Ramazan Bayramı tatili boyunca alınacak trafik tedbirlerine ilişkin genelge yayımladı. Bayram tatillerinde trafik yoğunluğunun arttığı, buna bağlı olarak da üzücü trafik kazalarının meydana geldiği belirtilen genelgede, vatandaşların bayramı huzur ve güven içinde geçirmelerini sağlamak amacıyla trafikte alınacak tedbirlere yer verildi.

50 AYRI EKİP GÖREVDE OLACAK
Artırılacak ekip sayısıyla önemli kavşak, geçit ve güzergahlarda sabit ekiplerin konuşlandırılacağı Ankara-Eskişehir-Afyonkarahisar, Ankara-Konya-Aksaray ve Ankara-Bolu- Düzce güzergahlarında havadan helikopter ile izleme ve denetleme yapılacağı kaydedildi. Ankara'da ise Trafik Denetleme Şubesi'ne bağlı ekipler 7 ile 12 Ağustos günleri arasında 50 ayrı ekipten oluşan 200 polis, 40 mobil ve yaya devriye ile denetim yapacak. Emniyet kemerleri konusunda uyarılacak sürücülerin kullandığı güzergahlardaki MOBESE kameraları da saniye saniye izlenecek.

TEPE LA MBASI YA NACAK

Her yıl binlerce trafik kazasının yaşandığı ve yüzlerce kişinin öldüğü bayram tatillerinde aynı manzaranın tekrarlanmaması için emniyet alarma geçti. Hazırlanan genelgede, havadan karadan tedbirlerin alınacağı tatil süresince ekip sayısı artırılarak şehir içi ve şehirler arası önemli kavşak, geçit ve güzergahlarda kontrollerin yapılacağı kaydedildi. Hava karardıktan sonra ise ekip araçlarının tepe lambalarının mutlaka yakılması talimatı verildi. Genelgede, trafik personelinin aynı tarihlerde maç, konser ve toplantı gibi programlarda görev almayacakları bildirildi.

HAVADAN HELİKOPTER İLE İZLEME YAPILACAK
Ayrıca daha önce polisin hizmet için kullandığı araçlardaki benzin oranında yüzde 60 kısıtlamaya gidilirken, bayram süresince bu kısıtlamanın kaldırılacağı vurgulandı. Ana yollardaki Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü veya istasyon amirliklerinde, trafik kazası sonucu kapanan yolun en kısa sürede açılabilmesi amacıyla çekici ve kurtarıcı hazır bekletilecek. Karayolu trafiğini kontrol etmek, hatalı davranışları görülen araç ve sürücülerini trafik denetim ekiplerine bildirmek ve gerektiğinde karayolları üzerinde ek tedbirler aldırmak üzere havadan helikopter ile izleme yapılacağı belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trafikte bayram alarmı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN