Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ankara, Ramazan Bayramı'na hazır

Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı tatili süresince trafikten, temizliğe, gıda denetiminden, mezarlık ziyaretlerine kadar sıkıntı yaşanmaması için tüm önlemleri aldı

Giriş Tarihi: 4.8.2013
Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların Ramazan Bayramı'nı huzur ve sükunet içinde geçirmelerini sağlamak için tüm hazırlıklarını tamamladı. Ramazan Bayramı boyunca EGO otobüsleri geçmiş yıllarda olduğu gibi bu bayramda da ücretsiz hizmet verecek. Arife gününden itibaren yoğunluk yaşanması beklenen mezarlıklar, AŞTİ ve ana arterler ile alışveriş mekanlarında zabıta kontröl ve denetimleri artırılacak, ASKİ Kanal Arıza ekipleri, 24 saat görev yapacak.

OTOBÜSLER ÜCRETSİZ

Ankaralılar her bayramda olduğu gibi bu yıl da üç gün boyunca, 8 Ağustos Perşembe, 9 Ağustos Cuma ve 10 Ağustos Cumartesi günleri belediye otobüslerinden ücretsiz olarak yararlanabilecek. Büyükşehir Belediyesi, bayramdan günler önce yolcu yoğunluğu yaşanan AŞTİ'yi komple bir temizlikten geçirdi. AŞTİ'de vatandaşları rahatsız edecek olumsuzluklara yer verilmemesi için ekiplerin 24 saat aralıksız görev başında olacaklarına dikkat çekildi.

DENETİMLER ARTI

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı da bayramlarda sıkça tüketilen şekerleme satış yerlerinde denetimlerini arttırdı. Zabıta yetkilileri, bayram öncesi denetimlere ağırlık verildiğini bildirdi. İtfaiye Dairesi Başkanlığı da bayram süresince 7/24 mesaisini sürdürecek. Ankara İtfaiyesi yetkilileri, vatandaşların bayram süresince piknik yerlerine akın edeceğini öngörerek, vatandaşlara "ateşe dikkat" uyarısı yaptı.

Mezarlıklar temizlendi
Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü ise Sincan, Gölbaşı, Cebeci, Karşıyaka, Bağlum mezarlıklarında her bayramda olduğu gibi Büyükşehir ekiplerinin aktif olarak görev yapacağını dile getirirken, hazırlık çalışmaları devam eden Ortaköy Mezarlığı'nın ise bayramdan sonra açılacağını ifade etti. Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı ise mezarlıklarda bayram ziyareti öncesinde kapsamlı temizlik çalışması başlattı. Kent Estetiği Dairesi yetkilileri bu kapsamda ilçelere de temizlik aracı gönderildiğini ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ankara, Ramazan Bayramı'na hazır
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN