Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sivil ekipler bayram mesaisinde

Emniyet, bayram öncesi alışverişe ve tatile çıkanları hırsızlara karşı uyardı

Ankara Emniyet Müdürlüğü yetkilileri vatandaşın huzur ve güven içinde bir bayram geçirmeleri için bir dizi tedbir aldı. Bayram alışverişinin yapıldığı çarşı, pazar ve alışveriş merkezlerinde çöpçü, simitçi, çiçekçi ve dondurmacı kılığındaki güven timlerinin görevlendirileceği belirtildi. Ayrıca polis, hırsızların hedefindeki semtlerde devriye ekip sayısının arttırılacağı kaydedildi. Ayrıca bayram tatilini şehir dışında geçirecek olan vatandaşların ev ve işyerlerinde para ve değerli eşyalarını bırakmamaları konusunda uyarıda bulundu.

KILIKTAN KILIĞA BÜRÜNECEK

Asayiş Şubeye bağlı Gasp, Hırsızlık, Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büroları ile Güven Timleri'nden oluşan ekipler bayram için teyakkuza geçirildi. Bu ekipler bayram alışverişinin yoğun olduğu çarşı, pazar ve AVM'lerde simitçi, tatlıcı, dondurmacı, çiçekçi ve çöpçü kılığında sivil olarak görev yapacak. Ayrıca belirli noktalarda da resmi mobil ekipler her an hazır bekletilecek.

Önemli tavsiyeler
Alışveriş sırasında kadınların çantalarını bebek arabasının içerine bırakıp ya da kollarına asıp alışveriş yaptıklarını bunu gözlerine kestiren hırsız ve dolandırıcıların da kendilerini hedef aldığına dikkat çekildi. Bayram tatilini şehir dışında geçirecek olan vatandaşlar da uyarıldı. Polis vatandaşın pencerelerini açıkta bırakmamalarını, kapılarını kilitleyip anahtarı güvenilir bir komşuya bırakmaları tavsiyesinde bulunuldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sivil ekipler bayram mesaisinde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN