Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Neredeyse doldu

Türkiye'nin en önemli vakıf üniversitelerinden Turgut Özal, yüzde 98'lik doluluğa ulaştı. Rektör Prof. Dr. Erol Oral, "Ankara'da ilk üçteyiz" dedi

Giriş Tarihi: 6.8.2013
Üniversite sınav sonuçlarının açıklanmasıyla en fazla tercih edilen vakıf üniversiteleri de ortaya çıkmaya başladı. Ankara'da faaliyet gösteren Turgut Özal Üniversitesi, öğrencilerin en fazla tercih ettiği vakıf üniversiteleri arasında yer aldı. Tercihlerle yüzde 98'lik doluluğa ulaşan Turgut Özal Üniversitesi'nde şimdi kayıtlar için hazırlıklar yapılıyor. Rektör Prof. Erol Oral, kuruluşundan bu yana amaçları doğrultusunda faaliyetini sürdüren üniversitenin, tüm altyapılarını hazırladığını, güçlü akademik kadrosuyla yoluna hızlı adımlarla devam ettiğini söyledi. Ankara gibi bir üniversite şehrinde Turgut Özal Üniversitesi'nin en fazla tercih edilen kurumlar arasında bulunmasının kendilerine gurur verdiğini vurgulayan Prof. Oral, "Bu sonuç, kendimizi iyi anlatabildiğimizi ve üniversitemizin yeterince tanınmış olduğunu göstermektedir. Programlarımız, gayretlerimiz üniversitemizin doluluk oranını yüzde 98 gibi önemli bir başarıya taşımıştır. Yüzde 98'lik doluluk oranıyla Türkiye genelinde de vakıf üniversiteleri içinde yüzde 10'luk dilimde yerini almıştır. Bu tablo, arzu ettiğimiz sonuçtur" dedi.

Yıldızların da tercihi
Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Erol Oral bazı parametrelere bakıldığında memnuniyetlerini daha açık bir şekilde ifade edebileceklerini söyledi. Prof. Oral, "Tıp fakültemiz, Türkiye genelindeki vakıf üniversiteleri tıp fakülteleri arasında ilk üçte yer almıştır. Tıp fakültemizi tercih eden öğrencilerin üçü LYS sıralamasında ilk 100 içinde, üniversitemizi tercih eden 15 öğrencimiz ise LYS sıralamasında ilk 750 öğrenci içinde yer alıyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Neredeyse doldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN