Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mobilya sanayinin rekabet gücü artacak

TOKİ, Kayseri'de, mobilya üretim ve satışının modern tesislerde gerçekleştirilerek rekabet gücünün arttırılması için iki projeyi uyguluyor

Giriş Tarihi: 7.8.2013
Kayseri'de mobilya üretimi yapan esnafın daha modern şartlarda üretim yapabilecekleri tesislere kavuşması için Kayseri Mobilyakent projesinin inşaat çalışmalarını sürdüren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), şimdi de Kayseri'de üretilen mobilyaların satışının gerçekleştirileceği "Türk Mobilya Merkezi" projesini hayata geçirecek. Türk Mobilya Merkezi'nin ihale tarihi de belli oldu. TOKİ, Türk mobilyacıların rekabet gücünü arttıracak projenin ihalesini 16 Eylül'de İdarenin Ankara Bilkent'teki merkezinde gerçekleştirecek.

TEMELİNİ BAŞBAKAN ATTI

Temeli geçen yıl, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan Mobilyakent, Kayseri Şeker Fabrikası ve Kuzey Çevre Yolu arasında bulunan arsa üzerinde inşa ediliyor. Üretim alanlarının yaklaşık 425 bin metrekare kapalı alanda oluşması planlanıyor. Kayserili mobilyacılara modern şartlarda üretim imkanı sunacak proje kapsamında farklı tiplerde 688 işyeri ve 2 cami inşa edilecek. Prefabrik nitelikte olacak işyerlerinden 16'sı betonarme inşa edilecek.

REFAKATÇİLER İÇİN ÜCRETSİZ KAFETERYA
KAYSERİ'NİN ve Orta Anadolu'nun en büyük hastanesi olan Avrupa Hastanesi, Reklam Ve Halkla İlişkiler Müdürü Feyza Yöndem, hasta yakınlarının sağlıksız koşullarda hastane etrafında bulunan lokanta, pastane, kafeteryalarda mağdur olduklarını gördü ve hastane önüne kafeterya açtı.

YARDIMLAR SÜRECEK
Yöndem, "Hastanemiz çok büyük olduğu için çevre illerden gelen hasta yakınları burada çok fahiş fiyatlarla yemek yediklerini gördük, bundan dolayı hastane yönetimiyle konuşarak hastanemiz önüne hasta yakınlarına ücretsiz kafeterya açtık. Bundan da çok mutlu olduk. Bu tür yardımlaşmalarımız devam edecek" diye konuştu.

365 GÜN FUAR
300 bin metrekare alan üzerine kurulması planlanan "Türk Mobilya Merkezi" 458 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. 227 mobilya satış mağazasından oluşacak merkezde yılın 365 günü fuar mantığı ile ev ve ofis mobilyasını tamamlayacak tekstil ürünleri, halı, perde, aydınlatma, beyaz eşya gibi sektörlerde çeşitli büyüklüklerde 200 mağaza yer alacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mobilya sanayinin rekabet gücü artacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN