Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayram öncesi yüzleri güldü

Büyükşehir Belediyesi'nin Ankara Sokaklarında Çalışan Çocuklar Merkezi, yüzleri güldürmeye devam ediyor. Çocuklara bayram öncesi kıyafet ve ayakkabı hediye edildi

Sokakta çalışan çocukların aileleri ile ilgili sorunlarını çözmek, okula gitmeyenleri eğitime yönlendirmek, okula gidiyorlarsa eğitimlerine yardımcı olmak ve okul ile ilgili sorunlarını çözmek amacıyla hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Ankara Sokaklarında Çalışan Çocuklar Merkezi, Başkentli çocuklara sahip çıkıyor. Bayram öncesinde merkeze kayıtlı üyelere yeni kıyafet ve ayakkabı hediye eden merkez, miniklerin yüzünü güldürdü. Aldıkları hediyelerle bayram sevinci yaşayan çocuklardan Yufus Başardı, "Bizi sokaktan ve zorluklardan uzaklaştıran bu merkeze, öğretmenlerimize ve belediyeye teşekkür ederiz" dedi.

915 ÇOCUK YARARLANIYOR
Ankara'da 1994 yılından bu yana hizmet veren kurum büyüyerek varlığını korumaya devam ediyor. Toplam 915 çocuğun kayıtlı olduğu merkezin idarecisi Ayşe Gezgin, "Gönül ister ki sokaktaki bütün çocuklara ulaşalım ama bu mümkün olmadığı için ne kadar büyürsek o kadar çok seviniyoruz. Büyükşehir Belediyesi de desteği hiç eksik etmiyor. Daha da çok çocuğa ulaşacağız" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayram öncesi yüzleri güldü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN