Ulucanlar'a ziyaretçi akını

Giriş Tarihi: 8.8.2013

Altındağ Belediyesi'nin restorasyonuyla canlanan Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Ramazan'da rekor kırdı. Müzeyi 1 ayda 10 bin kişi gezme imkanı buldu

Açıldığı günden bu yana ziyaretçi rekoru kıran Ulucanlar Cezaevi Müzesi'ne gösterilen ilgi her geçen gün artıyor. Sadece Ankara'dan değil, Türkiye'nin dört bir tarafından gelen ziyaretçiler müzeye büyük ilgi gösteriyor. Müzenin ziyaretçi sayısı 2 yılda 250 bini geçerken, Ramazan ayında müzeyi 10 bin kişi ziyaret etti. Ankara genelindeki özel müzeler arasında ziyaretçi rekoru kıran ve geçen ay birinci olan Ulucanlar Cezaevi Müzesi, Ramazan ayında da bir rekora imza atmış oldu.

"TARİHİ KOR UYOR UZ"
Tarihe sahip çıkmayı ve tarihi değerleri korumayı görev edindiklerini söyleyen Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Ulucanlar Cezaevi Müzesi'ni restore ederek Türk siyasi tarihini korumak adına çok önemli bir iş başarıldığını belirtti. Tiryaki, müze olarak ziyarete açılan cezaevinin kapalı bölümünün ardından cezaevinin yarı açık bölümünün de kapılarını açtığını söyledi.

Ankara için önemli bir simge

Veysel Tiryaki sözlerine şunları ekledi: "Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nin Ankara için önemli bir simge olduğuna inanıyorum. Buranın yıkılmaması ve müze olarak hizmete açılması için uzun süre mücadele ettik. Bugün müzenin bu kadar çok ziyaret edilmesi, emeklerimizin boşa çıkmadığını gösteriyor. Ramazan ayında da müzenin büyük ilgi görmesi ve yine ziyaretçi rekoru kırması da ne kadar doğru bir iş yapıldığını bir kez daha doğruluyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ulucanlar'a ziyaretçi akını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN