Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adını 'Özgür' koydu

Şubat ayında lösemi hastalığına yakalanan 8 yaşındaki Yusuf Ali Arslan, kendisine bayram hediyesi gibi gelen yeni kardeşine, hastaneye gitmesin sokakta rahatça koşup oynasın diye 'Özgür' adını verdi

Çankaya'nın Karataş Mahallesi'nde yaşayan 8 yaşındaki Yusuf Ali Arslan şubat ayında Lösemi hastalığına yakalandı. Çok zor günler geçirdiklerini anlatan ve oğlunun hastalığını öğrendiğinde 1 buçuk aylık hamile olduğunu belirten anne Aynur Arslan, yaşadığını stresli günlerin de etkisiyle erken doğum yaptı. Küçük Yusuf, Ramazan Bayramı öncesinde dünyaya gelen yeni kardeşinin adını hiç hastanelere gitmek zorunda kalmasın, sokaklarda rahatça koşup oynasın diye "Özgür" koydu.

ÖĞRENİNCE DÜŞÜP BAYILDI
Bu yıl şubat ayında ateşlenen ve hastaneye kaldırıldıktan sonra Lösemi tanısı koyulan 8 yaşındaki Yusuf Ali Arslan, hızla iyileşmeye ve hayata sıkı sıkıya tutunmaya devam ediyor. Küçük Yusuf, hastalığa yakalandığında 1 buçuk aylık hamile olduğunu belirten anne Aynur Arslan, çok zor günler yaşadığını hatırlatarak, "Oğlumun lösemi hastası olduğunu öğrenince düşüp bayıldım. Hayat başıma yıkıldı. Hep televizyonlarda izlediğim bir olay kendi evladımın başına gelince kahroldum" diye konuştu.

"GÜNLERCE YEMEK YİYEMEDİM"
1 buçuk aylık hamile olmasına rağmen günlerce yemek yiyemediğini ve karnındaki bebeğe iyi bakamadığını ifade eden anne Aynur Arslan, "Çok stresli ve zor bir tedavi dönemine başladık, ilk önce Ankara'da bir hastanede tedavi görmeye başlayan oğlumu LÖSEV'i öğrendikten sonra daha iyi ve daha hijyenik imkanlar için oraya götürmeye başladım. Bana çok yardımcı oldular Allah onlardan bin kere razı olsun" dedi.

"ALLAH KİMSEYE VERMESİN"

Lösemi hastalığının kanserin bir çeşidi olduğunu hatırlatan Aynur Arslan, "Oğlum Lösemi hastası olduğunu biliyor. Zor bir tedavi dönemi geçiriyor ancak Lösemi'nin bir çeşit kanser tipi olduğunu bilmiyor. Bir gün film izlerken kemoterapi gören bir kanser hastasını canlandıran karakteri göstererek, 'Anne ben de mi kanserim?' diye sordu. Morali bozulmasın diye öyle olmadığını anlatmaya çalışken akla karayı seçtim. Allah kimsenin başına vermesin" diye konuştu.

YUSUF'A BAYRAM HEDİYESİ

Yaşadığı stres dolu günlerin de etkisiyle Ramazan Bayramı öncesinde erken doğum yapan Aynur Arslan, "Hastaneden çıkar çıkmaz Yusuf'a sürpriz yapmanın da heyecanıyla koştura koştura eve geldim. Yusuf, kapıda beni görür görmez 'Annem bebeği getirmiş' diyerek çığlık çığlığa sevindi. Ona bayram hediyesi gibi oldu. Çok heyecanlandı" dedi. 3 çocuk annesi olan Aynur Arslan, yeni doğan bebeğin ismini Küçük Yusuf'un koymasını istediklerini dile getirdi.

"ANNE ONA ÇOK İYİ BAK"
Kardeşini görünce çok mutlu olduğunu belirten küçük Yusuf, kendisinin sıkça hastaneye gittiğini ve rahatça dolaşamadığını hatırlatarak, "Kardeşim hiç hastanelere gitmek zorunda kalmasın, sokaklarda rahatça koşup oynasın diye adını 'Özgür' koydum" dedi. Anne Aynur Arslan ise küçük Yusuf'un kendisine kardeşiyle ilgili nasihatler de verdiğini belirterek, "Bana hastalığın başlarında biraz kızgındı. Ona iyi bakmadığımı düşündü sanırım. Geçenlerde kardeşi için yanıma gelerek 'Anne ona çok iyi bak. Benim gibi hasta olmasın' dedi" diye konuştu.

HEDİYELERE SEVİNDİLER
LÖSEV yetkilileriyle birlikte bayram ziyaretine gittiğimiz Küçük Yusuf'un evinde buruk bir mutluluk yaşanıyordu. LÖSEV'in hem kendisi hem de yeni doğan kardeşi için getirdiği hediyelere sevinen Arslan Ailesi, tek umutlarının Küçük Yusuf'un iyi olması olduğunu belirterek, "Hastalığı her geçen gün iyiye gidiyor. LÖSEV'i kuranlara ve tüm yetkililerine binlerce kez teşekkür ediyoruz" dedi. Küçük Yusuf ise bayram mesajı olarak, "Lösemisiz bir dünya istiyorum" diye konuştu.

LÖSEMİLİ ÇOCUKLARIN BAYRAM MUTLULUĞU
Her bayram çocuklar için etkinlikler düzenleyen LÖSEV, bu bayram da çocukları yalnız bırakmadı. Etkinliğe aileleriyle katılan çocuklar, dans yarışmaları, kukla gösterileri, illüzyon ve Hacivat-Karagöz oyunuyla unutamayacakları bayram coşkusu yaşadı. Çocuklara vakıf tarafından bayram harçlıkları verildi. LÖSEV Genel Koordinatörü Hülya Ünver, 15. yılına giren LÖSEV ailesinin Ramazan boyunca elbirliğiyle çalıştığını belirtti. Bu süreçte, tedavisi bitenlerle, süren ailelerin yanında olduğunu dile getiren Ünver, hastane ziyaretleri yapıldığını, iftar yemeklerinde bir araya gelindiğini ifade etti.

"MORAL ÇOK ÖNEMLİ "
Kanserin genç yaşlı, zengin fakir ayırt etmeden hızla arttığını vurgulayan Ünver, bu kötü tecrübeyi her an herkesin yaşayabileceğine dikkati çekti. "Lösemili çocuklara üzülmek yerine, kendimizi onların yerine koyalım, acılarını hissetmeye çalışalım" diyen Ünver, uzun bir mücadele gerektiren lösemi ve kanser gibi zor hastalıklarda moral ve motivasyona ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

'UMUDUMUZ TÜKENMİŞTİ'
Murat Yıldırım, kızı Nazlı'nın 3 sene önce Ramazan Bayramı'nda rahatsızlandığını ifade ederek, tedavinin sonuna yaklaştıklarını belirtti. Vakfın bağışlarla ayakta durduğunu anlatan Yıldırım, herkesin desteğini beklediklerini söyledi. 16 yaşındaki Rümeysa Akyol, 5 sene önce lösemiyi atlattığını ve sağlıklı olduğunu dile getirdi. Tanı konulduğunda kendisine 3 ay yaşabileceğini söylediklerini ifade eden Akyol, "Herkes benden umudunu kesmişti" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adını 'Özgür' koydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN