Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Süper şampİyonluk

Giriş Tarihi: 11.8.2013

Mehmet Yiğiner, "Bizim yanımızda olması gereken kurum ve kuruluşlar destek versin 5 yılda Ankaragücü'nü Süper Lig şampiyonu yapalım" dedi

Tarihinin en kötü günlerini yaşayan Ankaragücü'nü uçurumun kenarından alıp hayata döndüren Başkan Mehmet Yiğiner'den şampiyonluk sözü. Yiğiner, "Bize hak ettiğimiz desteği versinler en geç 5 yılda Ankaragücü'nü Süper Lig'de şampiyon yaparız" dedi. SABAH Ankara'ya çok özel açıklamalarda bulunan Yiğiner, Ankaragücü'nün Başkent Ankara için çok özel bir sosyal değer olduğunu ifade ederek, "Ankaragücü'nün son 4 sezondur yaşadığı sıkıntıların yaralarını sarmaya başladık. Çok zor şartlarda göreve geldik. Ankara ve Türk sporu için çok büyük bir değer ifade eden kulübümüzün yaşadıkları bu kentte nefes alan herkesin yüreğini incitmeli" dedi.

"NORMALE DÖNÜYOR"
Yiğiner, 100 yılı geride bırakan Ankaragücü'nde hayatın normale dönmeye başladığını anlatarak, "Yönetim kurulu arkadaşlarımızla gece gündüz çalışarak, ciddi kaynaklar yarattık. Borçları yapılandırdık. Adeta üzerine ölü toprağı serpilen Ankaragücü'nde tüm üniteleri kurumsal bir yapıya kavuşturduk. Branş sayımızı artırdık. Voleybolda tekrar eski günlerimize dönmeyi hedefliyoruz. Kulübün kapılarını herkese açtık. İsteyen herkes kulübümüze üye olabilir" diye konuştu.

"BİZE DESTEK VERİN"
Dünya futbol tarihinde eşine ender rastlanan bir olayla karşı karşıya kaldıklarını anlatan Mehmet Yiğiner, altyapıdan yetiştirilen çocuklarla mücadele edeceklerini vurgulayarak, "Onların başarmaları Türk futbolunda yeni bir sayfa açacak. Ben futbolcularımın bunu başaracaklarına yürekten inanıyorum. Yeterki bize destek verilsin" dedi.

"ORTAK HEDEF İÇİN BİR ARAYA GELDİK"
türkiye'nin Anadolu'nun göbeğinde şampiyonu dört gözle beklediğini ifade eden Mehmet Yiğiner, "Ankara çok özel bir kent. Ankaragücü de çok özel bir kulüp. Biz artık kötü günlerin geride kaldığına inanıyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımızdan, valimizden, milletvekillerimizden, bürokratlarımızdan, işadamlarımız hak ettiğimiz desteği verirse Süper Lig şampiyonluğu hayal değil. Ankaragücü çok büyük bir değer. Şampiyonluk bu kente katkı sağlayacak. Milyonlar ortak bir hedef için bir araya gelecek. Anadolu'nun göbeğinden çıkacak bir şampiyon tüm Türkiye'yi heyecanlandıracak. Biz üzerimize düşen her şeyi yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Herkesten destek istiyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süper şampİyonluk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN