Haftada 12 saat İngilizce

Giriş Tarihi: 12.8.2013

Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Oral, haftada 12 saat İngilizce eğitimi verdiklerini belirterek, "Öğrencilerimiz müfredatı 4 yılda tamamlıyor" dedi

Üniversite adaylarının en fazla tercih ettiği vakıf üniversitesinden biri olan Turgut Özal Üniversitesi, dil eğitiminde de bir ilke imza atıyor. Üniversitede haftada 12 saat İngilizce eğitimi verilerek, normal müfredat 1 yıl öne çekilecek ve bu sayede öğrenciler ikinci yabancı dile yönlendirilecek. Adayların üniversite tercihleri sonucu doluluğu yüzde 98 gibi önemli bir orana ulaşan, Ankara'da ilk üçe, Türkiye genelinde de vakıf üniversiteleri içinde yüzde 10'luk dilime giren üniversitenin başarısının tesadüf olmadığına dikkat çekildi. Rektör Prof. Dr. Erol Oral, en fazla tercih edilen üniversiteler arasında yer almalarının sadece iyi bir tanıtıma bağlı olmadığını anlatarak, "Eğitim programlarımız, akademik kadro, öğrencilere sunduğumuz imkanlarda bunun nedeni" dedi. Turgut Özal Üniversitesi'nin çağın gerekli kıldığı argümanlara sahip olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Oral, yabancı dil eğitimi konusunda da Türkiye'de bir ilke imza attıklarını vurguladı.

Erol Oral: Öğrencinin yıl kaybı olmuyor
Oral , "Diğer üniversitelerde 5 yıl içerisinde yabancı dil öğrenimini mümkün kılan müfredat, bizim üniversitede 4 yıla indiriliyor. Haftada 12 saat yoğun İngilizce eğitimi alan gençlerimiz, 1 yıl önceden müfredatı tamamlıyor. Böylece hem yıl kaybı olmuyor hem de öğrencilerimiz ikinci yabancı dil eğitim görme fırsatı yakalıyor. Genç ve dinamik bir yapıya sahip olan üniversitemiz bu konuda Türkiye'de bir ilki gerçekleştiriyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haftada 12 saat İngilizce
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN