Yeni parklar yapılıyor

Çankaya Belediyesi, ilçeye 100'ü aşkın park ve üç büyük rekreasyon alanı kazandırmak için kolları sıvadı

Giriş Tarihi: 12.8.2013
Park ve yeşil alan atağı sürüyor. Çankaya Belediyesi, bu yıl rekor kırmaya hazırlanıyor. Belediye Başkanı Bülent Tanık'ın çalışma döneminde tamamına yakını yenilenen eski parklara üçte birinden fazla yeni park daha eklendi. Çankaya'nın ilçe olduğu 1936 yılından bu yana yapılan 300 park ve yeşil alana Tanık döneminde 100'ü aşkın yeni yeşil alan daha kazandırıldı.

"ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ"
Tanık, "Belediyemize ait alanları 'yeni toplumcu belediyecilik' anlayışımız çerçevesinde rant için değil, halkımızın mutluluğu ve kentte daha huzurlu yaşamaları için değerlendiriyoruz. Onların üretimleri ve vergileriyle ayakta duran bu kenti daha yaşanır kılmak için elimizden geleni yapıyoruz" dedi. İlçedeki yeşil alan atağından memnuniyet duyan ilçe sakinleri ise parklar için Başkan Tanık'a teşekkür ediyor.

BAŞTAN AŞAĞI YENİLENİYOR
Kemal Sunal, İnebolu ve 2 Temmuz parklarını bitiren belediye, Çiğdem Mahallesi'nde ise iki yeşil alanın yapımına aynı anda başladı. Belediye, Dikmen, Kırkkonaklar, 100. Yıl, Çukurambar, Cevizlidere, Y. Öveçler, Malazgirt mahallelerine de yeni parklar kazandırdı. Ayrancı'daki Cemal Süreya Parkı ve Abidinpaşa'daki Abidinpaşa Köşkü Parkı'nı da belediye baştan aşağı yeniliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni parklar yapılıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN