Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yürüyerek girdi yürüteçle çıktı

Sami Ağgören, kısa bacağını uzatmak için takılan protez uzun gelince yürütece mahkum oldu. Talihsiz adam, yargıya gidecek

Giriş Tarihi: 13.8.2013
Demetevler Onkoloji Hastanesi Ortopedi servisinde ameliyat geçiren Sami Ağgören'in (57) başına filmlere konu olacak türden bir olay geldi. Çankırı'da ikamet eden SSK emeklisi Sami Ağgören'in sağ bacağı, çocukken geçirdiği talihsiz bir kaza sonucu kısa kaldı. 57 yaşına gelen Ağgören bacağındaki ağrılar üzerine Ankara'nın yolunu tuttu.

BIÇAK PARASI VERDİ

Yenimahalle'de bir yakının evine gelen Ağgören, Onkoloji Hastanesi'ne gitti. Ortopedi servisinde muayene edilen Ağgören'e klinik şefi H.Y., "Bacağını ameliyat edip takacağımız protezle sol bacağınla eşitleyeceğiz" dedi. Ağgören'in iddiasına göre doktor ameliyattan önce 1000 TL bıçak parası istedi. Ameliyattan önce 200 TL'sini veren Ağgören, dikişlerin alınacağı zaman da kalan 800 TL'yi vereceğini söyledi. Bunun üzerine Ağgören, ameliyata alındı, sağ bacağına kalçadan protez takıldı. Ameliyattan sonra Ağgören, kısa olan bacağın 2.5 santim yerine 7.5 santim uzatıldığını fark etti ve yürüteçle hastaneden taburcu edildi. Talihsiz adam, doktorun kendisinden istediği bıçak parası için Yenimahalle İlçe Emniyet Müdürlüğü Karşıyaka Polis Karakolu'na giderek şikayetçi oldu ve fotokopisi çekilmiş 800 TL ile hastaneye geri döndü. Doktorun odasına girip parayı veren Ağgören, içeriden çıktıktan sonra polis fotokopisi çekilmiş parayı doktorun cebinde yakalayarak hakkında tutanak tuttu. Savcılığın yürüttüğü soruşturmadan "Kovuşturmaya gerek olmadığı" kararı çıktı. Kısa olan bacağı fazlasıyla uzatılarak yürütece mahkum edilen Ağgören, "Hatalı ameliyat heyet tarafından belgelensin. Hakkımı hukuki yollardın arayacağım" diye tepki gösterdi.

BAKANLIK SORUŞTURMA AÇTI

Hastadan bıçak parası alarak ameliyat yapan ve hastaya yanlış protez takarak hayatını daha da zorlaştıran Dr. H. Y. hakkında Sağlık Bakanlığı soruşturma başlattı. Hastane Yöneticisi Prof. Dr. Mustafa Ertek, hastayla görüştükten sonra "doktorun açığa alınması ve hakkında soruşturma açılması" için durumu Sağlık Bakanlığı Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'na bildirdi. Y. hakkında Bakanlık müfettişleri tarafından soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

DAHA ÖNCE DE MAHKEMELİK OLDU
Hastanede yapılan ufak çaplı soruşturma sonucu Dr. H. Y.'nin uzun süredir hastalarından bıçak parası aldığı tespit edildi. Y.'nin daha önce kanser olmayan bir hastaya tümör protezi taktığı için mahkemelik olduğu ancak yine mahkeme kararıyla olaydan sorumlu tutulmayarak serbest bırakıldığı öğrenildi. Y.'nin ayrıca Ankara Valiliğin'den giden bir hastayı da muayenehanesine yönlendirdiği için bir soruşturma geçirdiği kaydedildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yürüyerek girdi yürüteçle çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN