Yetmiş iki şanslı öğrenci aranıyor

Giriş Tarihi: 15.8.2013

Türkiye'nin ilk özel Anadolu teknik lisesi, 72 şanslı öğrenci arıyor. ASO'ndan tam burslu okuyacak öğrenciler için ön kayıtlar yarın bitiyor

Bir idealden yola çıkılarak hayata geçirilen Ankara Sanayi Odası (ASO) Teknik Koleji, bu yıl 72 öğrenci daha alıyor. Yalnızca el becerisine sahip olan değil aynı zamanda yaratıcı zekaya sahip olan işgücü yetiştirmeyi planlayan okulla ilgili SABAH Ankara'ya konuşan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, "Gelişen Türkiye sanayisinin ihtiyaçlarını karşılamak için son derece modern bir okul inşa ediyoruz. Burada dünyayla rekabet edecek öğrenciler burslu olarak yetişecek" dedi.

GELECEĞİN MÜHENDİSLERİ

Teknik ve meslek liseleri kavramına yeni bir boyut kazandırmayı hedefleyen ASO Teknik Koleji, bu yıl burslu olarak 72 öğrenci daha alıyor. İş bulma garantisiyle okula başlayacak olan öğrenciler bu ay sonunda yapımı tamamlanacak olan son derece modern bir yapıda eğitim hayatına başlayacak. İyi bir mesleki ve akademik öğretim sözü veren okul, aynı zamanda iyi de bir yabancı dil öğrenimi de vererek geleceğin mühendislerini yetiştirecek. Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Makine Teknolojisi ve Motorlu Araçlar Teknolojisi alanlarında eğitim hizmeti sunacak okula alınacak başarılı öğrenciler burslu olarak okutulacak. Okula ön kayıt yaptırabilmek için SBS'den 550 puan ve üzeri, OYP'den ise 400 ve üzeri puan alma şartı aranıyor. Kolej öğrencilerinin rahatlıkla üniversiteye gireceğini vurgulayan ASO Başkanı Nurettin Özdebir, "Okuldan mezun olanların kendi alanlarındaki üniversitelere hazırlık bile okumadan girebileceği öğrenciler yetiştireceğiz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yetmiş iki şanslı öğrenci aranıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN