Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Adnan Menderes Camii hayat buldu

Polatlı'daki Adnan Menderes Camii, Polatlı Belediyesi, Müftülük ve cami derneği üyelerinin çabalarıyla yenilendi. Vatandaşlar camiye akın ediyor

Yağmur yağdığında tavanları akan, kaloriferi bulunmayan, iç ve dış duvarları eskiyen Polatlı'daki 25 yıllık Adnan Menderes Camii, yeni görünümüne kavuştu. Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, Polatlı Müftülüğü ve Adnan Menderes Camii Derneği üyelerinin talebi üzerine gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarıyla cami, yeniden kullanılabilir hale geldi. Kadınlar için ibadet yeri de yaptırılan camide, ev konforunda küçük bir mutfak ve tuvalet de bulunuyor. Gençler ve yaşlılar için farklı yükseklikte abdesthane yaptırılan camide her yaştan vatandaş ibadetini gerçekleştirebiliyor. Cami çatısının, restore ettirilmeden önce aktığını belirten Adnan Menderes Cami Derneği Başkanı Adem Aymaz, "Yağmur yağınca yere kovalar koyardık. Burada namaz kılınamazdı. Kuran kursumuz da yoktu. Sıraları kaldırıp namaz kılma alanı yaratırdık. Duvarları kontrplaktı. Kalorifer peteği yoktu ama şimdi hepsi yapıldı. Yalıtım yapıldı hatta halısı bile değişti. Yepyeni ve tertemiz bir cami oldu" dedi.

HER GÜN DOLUP TAŞIYOR
Vatandaşların caminin yenilenmesinden çok memnun olduğunu ifade eden Aymaz, "Maddi manevi herkes birbirine destek çıktı. Belediyemiz de bizi yalnız bırakmadı. Herkes bize minnettar. Namaz kılma yeri olmayan camide şimdi insanlar dolup taşıyor. Kuran kursumuzda ise sabah ve öğle olmak üzere iki grup var" diye konuştu. Kuran kursu hocası Elif İleri ise camiyi bu şekle getiren herkese teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adnan Menderes Camii hayat buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN