Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sokak 50 yıldır kapalıydı

Giriş Tarihi: 20.8.2013

Çubuk'taki askerlik şubesinin taşınmasıyla atıl kalan alanda belediye yol çalışması yaptı

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, askerlik şubesinin taşınmasının ardından atıl kalan alanda yol çalışması yaptıklarını açıkladı. Özden, 1960 yılından bu yana kapalı olan 10. Sokağı ve bağlı sokakları Atatürk Caddesi'ne bağlamak için yol ve çevre düzenlemesi çalışması yaptıklarını söyledi.

"7 AĞAÇ SÖKÜLDÜ"
Özden, yapılan çalışmayla birlikte Cengiz Topel ve Atatürk Caddesi'nin 10. Sokak ile bağlantısının sağlandığını vurgulayarak, "Yıllardır kapalı olan 1-3-5-7-9. sokakların da önü açılmış olacak. Bu bölgede ekonomik anlamda da hareketlilik yaşanması sağlanacak. Atıl duran hizmet binası ve müştemilatı yıkıldı, yol üzerinde bulunan ve taşıma olanağı bulunmayan 7 ağaç ise Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından söküldü" diye konuştu.

Yol çalışması başladı
Lokman Özden, "Geçen yıl 170 askerlik şubesi coğrafi olarak yakın bölgelere devredildi. Çubuk'taki askerlik şubesinin taşınmasının ardından bina yıkıldı, yol ve çevre düzenlemesi çalışmalarına başlanıldı" dedi.

Esnaf çok memnun
'Çıkmaz sokak' olarak bilinen 10. Sokak'ın açılarak merkezin nefes alması sağlandığının altını çizen Çubuk Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Gaffur Zengin, yapılan çalışmanın esnaf tarafından sevinçle karşılandığını ifade ederek, "Askerlik şubesi nedeniyle o bölge kapalıydı. Yolun açılmasıyla esnafımızda ticari hareketlilik olacaktır" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sokak 50 yıldır kapalıydı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN