Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yasağa rağmen sokakta düğün

Giriş Tarihi: 24.8.2013

Ankara Valiliği'nin yasağına rağmen kentin dört bir yanında sokak düğünleri yapılıyor. Yasağa uymayanlar hakkında ise suç duyurusu yapılıyor

Ramazan'ın ardından kentin dört bir yanında sokak düğünleri yapılıyor. Ankara Valiliği'nin dini bayramlar, yerel milli günler, resmi kurum ve kuruluşların açılış törenleri haricinde sokakta yapılan düğün, eğlence, kutlama, havai fişek gösterilerini yasaklamıştı. Ancak kimi vatandaşlar bu yasağa aldırış etmeyerek, sokakta düğün yapıp, halay çekmeye devam ediyor.

HUZUR VE SÜKUNU BOZUYOR
Ankara Valiliği, İl Mahalli Çevre Kurulu, yaz aylarında artan sıcaklık nedeniyle açık alanlarda yapılan düğün, konser, miting, kutlama ve eğlence gürültüsünden rahatsız olan vatandaşların şikayetlerini değerlendirmişti. Kurul, merkez ilçelerin sokak aralarında, meskun mahallelerde, başkalarının huzur ve sükununu bozacak şekilde gürültüye neden olan eğlence, düğün, kutlama yapılmasını ve sesli havai fişek atılmasını yasaklamıştı.

PARA CEZASI UYGULANIYOR
Merkez ilçelerin dışında kalan bölgelerde ise gerekli izinler alınmak suretiyle sesli havai fişekler saat 22.00'den önce atılıyor. Patlayıcı, havai fişek, maytap benzeri faaliyetlerin denetimi ise Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılıyor. Yasaklara uymayanlar hakkında ise yetkililer para cezası uygulayarak, Türk Ceza Kanunu kapsamında suç duyurusunda bulunuyor.

Yıldız Uğurlu

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yasağa rağmen sokakta düğün
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN