Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan 'zirve'ye katılacak

Giriş Tarihi: 25.8.2013

Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı'nın 2. Genel Kurulu, Ankara'da Başbakan Erdoğan'ın katılımıyla yapılacak. 'Zirve'ye 30 kentten yerel idareci katılacak

Başkent Ankara, 28 Ağustos Çarşamba günü uluslararası bir buluşmaya ev sahipliği yapacak. Başkanlığını Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in yürüttüğü Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı'nın ilk olarak Yönetim Kurulu sonra da 2. Genel Kurulu Ankara'da toplanacak. Dünyanın farklı kıtalarından 30 kentin yerel yöneticilerinin katılacağı buluşmanın açılışını ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Kore Cumhuriyeti'nde 2010 yılında gerçekleştirilen Küresel Tasarım Kentleri Zirvesi'nin ardından kurulan Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı'nın Yönetim Kurulu toplantısı 27 Ağustos, 2. Genel Kurulu ise 28 Ağustos'ta Ankara'da gerçekleşecek.

30 İDARECİ KATILACAK
2011-2013 Dönemi Başkanlığı'nı Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı teşkilatın Genel Kurulu için aralarında Seul, Bangkok, Torino, Medine, Şangay, Budapeşte, Cape Town, Kiev gibi önemli kentlerin de bulunduğu 30 belediye başkanı ve idareci Başkent'e gelecek.

KONUK ZİYARETÇİLER ŞEHİR TURU YAPACAK
Konuk kentlerin yerel yönetim temsilcileri yarın Ankara'da olacak. Teşkilatın Yönetim Kurulu toplantısı, 27 Ağustos Salı günü saat 9.30'a Sheraton Otel'de Mimoza Salonu'nda yapılacak. Toplantının ardından şehir turu yapacak konuklar için Büyükşehir Belediyesi'nin Gençlik Parkı'nda"Hoşgeldiniz Resepsiyonu" düzenlenecek.

EV SAHİBİ GÖKÇEK
Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı'nın 2. Genel Kurulu ise 28 Ağustos Çarşamba günü saat 11.00'da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Teşkilatın Genel Sekreteri Jong Won Baik ve Başkan Melih Gökçek'in konuşmalarıyla başlayacak. Başkan Gökçek'in sunumu ile devam edecek toplantının ikinci bölümünde ise "Kentsel Dönüşüm Metotları" ve "Kentsel Dönüşüm Sonrası Ortaya Çıkan Alanların Değerlendirilmesi" temalı forum gerçekleştirilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan 'zirve'ye katılacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN