Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Afşar Köyü'nde bitmeyen çile

Bala'daki depremzedeler, kendileri için yapılan evlerde susuz, elektriksiz bir hayat sürüyor. Vatandaşlar, "Teknoloji bu kadar ilerlemişken biz çağ dışı yaşam sürüyoruz" dedi

Bala'da 6 yıl önce meydana gelen depremde evleri yıkılan ya da 'oturulamaz' hala gelen afetzedeler için yapılan deprem konutlarında su ve elektrik yok. 2 sene önce yapılan evlerde su ve elektrik bağlantısı olmadığı için vatandaşlar büyük sıkıntı yaşıyor. Deprem mağdurları, yıllardır büyük sıkıntı yaşadıklarını anlatarak, "Ortaçağ karanlığı içindeyiz. Teknoloji bu kadar çok ilerlemişken, her yerde medeniyet varken biz hala suya, elektriğe muhtacız" diye konuştu.

"HASTA OLUYORLAR"
Depremden sonra evsiz kalan Bala'ya bağlı Afşar Köyü sakinleri, afet konutlarına su ve elektrik bağlanmadan taşınmak zorunda kaldı. 2 yıl önce anahtarlarını teslim alan vatandaşlar, susuz, elektriksiz bir yaşam sürüyor. Yeni bir ev yapmak için maddi imkanı bulunmadığını belirten Erdener Küçük, "Tankerlerle su getirip şişelere dolduruyoruz. Küçük çocuklarımız var. Hijyen sağlanamadığı için sürekli hasta oluyorlar. Mağdur durumdayız. Artık sesimiz duyulsun istiyoruz" dedi.

"EKSİKLİKLER ÇOK"
Küçük, TOKİ tarafından yapılan konutlarda müteahhidin birçok işi yarım bıraktığına dikkat çekerek, şöyle konuştu: "Eksiklikler bulunduğu için yetkililer evleri teslim etmek istemiyor. Ortada sorunu çözecek müteahhit de yok. Biz zor durumda olduğumuz için konutlara taşındık. Elektrik ve su olmadığı için çoğu vatandaş hala baraka ya da çadırlarda yaşamayı tercih ediyor."

Halide TONGA/ Yıldız UĞURLU

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Afşar Köyü'nde bitmeyen çile
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN