Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökçek'e ikinci kez uluslararası başkanlık

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı Başkanlığı'na oybirliğiyle yeniden seçildi

Giriş Tarihi: 30.8.2013
Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı Başkanlığı'na, Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek seçildi. Ankara, başarılı çalışmalarıyla dünyanın dört bir yanındaki şehirlere liderlik ediyor. Bu kapsamda hem "Avrupa Ödülü Kazanan Kentler Birliği"ne hem de "Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı" başkanlıklarına ikinci kez oybirliğiyle seçilen Gökçek, Ankara'nın uluslararası liderliğini bir kez daha gösterdi.

YÖNETİCİLER BULUŞTU
'Kentsel Dönüşüm Projeleri'yle dünya lideri olan Büyükşehir Belediyesi, Başkent'e bir onur daha kazandırdı. GDCO'nun Yönetim Kurulu ve 2. Genel Kurul toplantılarına ev sahipliği yapan Büyükşehir Belediyesi, ulusal ve uluslararası dünyanın önde gelen yerel yöneticilerini Başkent'te bir araya getirdi.

OYBİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ
"Genel Kurul Toplantısı" oturumlarının en çok alkış alan bölümü ise Ankara'nın, gerçekleştirdiği başarılı projeler, tasarımlar ile ikinci kez 'Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı Başkanlığı'na seçilmesi oldu. Teşkilat Genel Sekreteri Jong Won Baik, Ankara'nın, 2013-2015 yılları başkanlığına getirilmesini önerdi ve öneri oybirliğiyle kabul edildi.

SÜRDÜRÜLEBİLİR ŞEHİRLER
Melih Gökçek, "19 yıldır yapmış olduğum belediye başkanlığım süresince, sosyal projelerde, kentsel dönüşüm projelerinde, yeşil alanlarda ve şehir içi ulaşımında Ankara'yı dünya standartları üzerine çıkarmak için gayret sarf ettik. Genel kuruldaki kararlar, sürdürülebilir şehirler tasarlanırken bizlere rehberlik edecek" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek'e ikinci kez uluslararası başkanlık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN