Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ağrı değil, şifa merkezi

88 yaşındaki Esma Cantürk, şiddetli ağrılara neden olan hastalığından GÜ Ağrı Merkezi'ndeki tedaviyle kurtuldu

Sırt ve göğüs bölgesinde sinir uçlarına yerleşen virüsün neden olduğu Zona hastalığına bağlı ağrıları nedeniyle her gün dua ettiğini söyleyen 88 yaşındaki Esma Cantürk, Gazi Üniversitesi Algoloji (Ağrı) Bilim Dalı'nda tek seanslık tedavi sonucu sağlığına kavuştu. 1925 doğumlu Ankaralı Esma Nine, ilk kez Zona hastalığı nedeniyle hastanede yatarak tedavi gördü. Dinmeyen ağrılar 15 gün içinde Esma Nine'nin hayat enerjisini aldı. İlaçlarda derman bulamayan Esma Nine, hayatında ilk kez ölmek için dua etti.

"HİÇ UMUDUM YOKTU"
Yakınlarının tavsiyesi ile Gazi Üniversitesi Ağrı Merkezi'ne giden Esma Nine, "Torunumun hatırını kıramadığım için hastaneye geldim. İyileşeceğimden hiç umudum yoktu ama ağrılarım dinmişti. İnanamadım. O yüzden adı ağrı merkezi değil şifa merkezi olsun" dedi.

BİLMEDİKLERİ İÇİN ÇEKİYORLAR
Gazi Üniversitesi Algoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nurten İnan "Maalesef insanlar bazen böyle bir merkezi bilmedikleri için ağrıları çekmek zorunda kalıyor. Bizim için dinmeyen ağrı yok. Farklı tedavi yöntemleri uyguluyoruz" dedi.

HER HASTAYA UYGUN TEDAVİ
Doç. Dr. İnan, hasta yoğunluklarının bel ve boyun fıtığı hastalarından oluştuğunu belirterek, "Bel ve boyun fıtığında cerrahi müdahale yani ameliyat ilk tercih değil. Son aşamada ancak ameliyat öneriliyor. Her hastanın durumuna uygun tedaviyi belirliyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağrı değil, şifa merkezi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN