TESK: Okul araçları denetimden geçmeli

Giriş Tarihi: 3.9.2013

Korsan servis araçlarından uzak durulması çağrısında bulunan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, denetimlerin arttırılmasını istedi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada 2013-2014 Eğitim ve öğretim döneminin 9 -16 Eylül 2013 tarihlerinde kademeli olarak başlayacak olması nedeniyle çocukların beslenmesi, hijyen, korsan servis ve yardımcı servis personeli konusunda uyarılarda bulundu.

"BİLGİLENDİRİLMELİLER"
Okulların açılmasıyla birlikte artacak antin alışverişlerinde, velilerin ve okul yöneticilerinin çok dikkatli olması gerektiğinin altını çizen Palandöken, "Çocuklarımız sağlıksız beslenme ve açıkta yapılan satışlarla ilgili bilgilendirilmeli" dedi.

'Denetimler sıklaştırılmalı'
Yeni eğitim ve öğretim yılı ile birlikte piyasada çok sayıda korsan servis aracının olduğuna da dikkat çeken Palandöken, şunları kaydetti: "Korsan servis araçlarından öğrencilerimizi korumak için emniyet yetkililerinin de denetimlerini artırmaları gerekmektedir. Servislerde rehber personel bulundurmayan servis araçları odaya bildirmeli."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TESK: Okul araçları denetimden geçmeli
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN