Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rekreasyon alanının tam ortasında kaldı

Giriş Tarihi: 4.9.2013

Dikmen'deki inşa edilecek rekreasyon alanının ortasında kalan gecekondu, görenleri şaşırtıyor. Ev sahibi Kamer Korkmaz, "Gidecek yerimiz yok" dedi

Çankaya Akpınar Mahallesi'ne yeni bir rekreasyon alanı kazandırmak isteyen Büyükşehir belediyesi, çalışmalarını sürdürüyor. 872/2 Caddesi'ndeki rekreasyon alanının tam ortasında yer alan bir gecekondu ise görenleri şaşırtıyor. Yıkımı istenen evin sahibi Kamer Korkmaz, "Kiraya çıkacak gücüm yok. Büyükşehir Belediyesi lütfen bir yer tahsis etsin. Bize acısın" dedi.

"YIKIM KARARI ÇIKTI"
35 yıldır ikamet ettikleri evin tapusu olmadığı fakat vergisini ödediklerini ifade eden Korkmaz, şunları söyledi: "Ben düzenli şekilde vergimi ödüyorum. Belediyeyi de anlıyorum ama benim gidecek yerim yok. 8 kişi bir odada yatıyoruz. Bir yol göstersinler biz yardımcı olmaya hazırız ama yeter ki bana 'Kiraya çık' demesinler." Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ise evle ilgili yıkım kararı alındığını kaydetti.

'FARELERLE KOMŞUYUZ'
Geçimini pekmez, salça satarak sağladığını dile getiren Korkmaz, gidecek yerlerinin olmadığını belirterek, "Biz burada çok mağdur durumdayız. Ben bu pislik içinde yaşamaya meraklı değilim. Burada farelerle komşu olduk. Bana el kadar bir ev bile verseler ertesi sabah burayı boşaltırım ama şimdi gidecek yerim yok" diye konuştu.

Fatih TUFAN-Halide TONGA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rekreasyon alanının tam ortasında kaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN