Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çöken istinat duvarı büyük panik yaşattı

Giriş Tarihi: 5.9.2013

Cevizlidere Mahallesi'nde bir inşaat firmasının arsa açma çalışmaları sırasında çöken istinat duvarı, paniğe neden oldu

Çankaya'ya bağlı Cevizlidere Mahallesi'nde önceki gün bir inşaat firmasının çalışması, bölge sakinlerini korkuttu. Firmanın "arsa açma" çalışmaları sırasında bölgedeki binanın istinat duvarı çöktü. Apartmanın zemininde çatlaklar oluştu. Deprem olduğunu zanneden vatandaşlar sokağa döküldü. Bina sakinleri, uzun süre evlerine giremedi.

"İKİ KEZ DİLEKÇE VERDİK"
Bina sakinlerinden Fadıl Kabakulak, inşaat çalışmaları öncesinde Çankaya Belediyesi'ne iki kez dilekçe verdiklerini ve istinat duvarı yerine fore kazık yapılmasına ilişkin taleplerini bildirdiklerini belirtti. Kabakulak, "Belediyeye bilgi verdik fakat Çankaya Belediye'si projeyi o haliyle onayladı" dedi. Müteahhidi savunan bir vatandaş ise çökmenin meydana geldiği bölgenin sızıntı sonucu suyla kaplandığı ve iş makinesinin yanlış yere kazma vurması nedeniyle çöküntünün yaşandığını kaydetti.

BELEDİYE: SORUMLULUK FİRMADA
Korku dolu anlar yaşayan bina sakinleri apartmanlarının sağlama alınmadan yapılan çalışmadan inşaat sahibini ve inşaata ruhsat veren Çankaya Belediye'sini suçladı. Olay yerine gelen Çankaya Belediyesi yetkilileri ise bölgede durum tespit tutanakları tuttu. Sorumlunun inşaat firması olduğunu belirten belediye yetkilileri, istinat duvarının firma tarafından yeniden yapılacağını kaydetti.

Fatih TUFAN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çöken istinat duvarı büyük panik yaşattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN