Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ekmek parasını yerin altından kazanıyorlar

Herkes gün ışığında sabah işine giderken metro işçileri ise ekmek parası için yeraltına iniyor. Burada hummalı bir çalışma yürütülüyor

Giriş Tarihi: 5.9.2013
Zaman zaman yerin üstüne çıksalar da çoğu zaman yerin metrelerce altında çalışıyor metro işçileri. Belki zor bir çalışmanın içindeler ama binlerce insana hizmet verecek yeni hatların heyecanını duyuyorlar şimdiden. Sincan-Batıkent, Kızılay- Çayyolu ve Keçiören-Tandoğan hatlarını ulaşıma hazırlıyor onlar. Metronun yeni istasyonları onların ellerinde şekilleniyor. Vardiya usulüyle 24 saat çalışmalar devam ediyor metro şantiyelerinde. 1000 işçi çalışıyor bu şantiyelerde.

YAZIN SERİN, KIŞIN SICAK
Çalışmaların başladığı günden bu yana metro şantiyelerinde çalışan kaynak ustası Cuma Yıldız, yerin altında çalışmaktan şikayetçi değil. Yıldız, "Ankara metrosunun 1. aşamasından beri metro şantiyelerinde çalışıyorum. Çoğu zaman yerin altında çalışıyoruz. Ben yer altını seviyorum aslında. Yazın serin olur yer altı, kışın sıcak. Ben ayrıca böyle bir işte çalıştığım için mutluyum. Yani binlerce kişiye hizmet verecek metronun her aşamasında emeğim olacak. Bununla gurur duyuyorum" diyor.

ANKARA'YA YAKIŞACAK
Necatibey şantiyesinde iş güvenliği uzmanı olarak çalışan Neşat Genç, işçilerle oluşturdukları dostluk ortamından bahsediyor. Sıva ve boya ustası Yüksel Topal ise yeni metronun Ankara'ya yakışacağını söylüyor. Topal, "Necatibey, Çayyolu, Söğütözü, Milli Kütüphane şantiyelerinde çalıştım. Çok emek verdik gerçekten ama yeni metro Ankara'ya yakışacak" diye konuşuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ekmek parasını yerin altından kazanıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN