Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Duraksız taksiciler

Giriş Tarihi: 7.9.2013

Akyurt Taksi Durağı çalışanları, müşterilerini sokakta bekliyor. Şoförler, derme çatma bir durak yerine modern bir bina istiyor

Akyurt Taksi Durağı çalışanları, yıllardır içinde bekleyebilecekleri, yeme içme, tuvalet gibi ihtiyaçlarını giderebilecekleri bir modern durağın hayalini kuruyor. Durakları derme çatma olduğu için müşterilerini sokakta beklemek zorunda kalan şoförler, "perişan" durumda olduklarını dile getiriyor. Taksiciler, bir an önce kendilerine modern bir durak yapılmasını istiyor. İlçedeki tek taksi durağı olan Akyurt Taksi Durağı'nın şoförleri, "barakayı" andıran yapıda beklemek zorunda kalıyor. Araçlarını Geçit Sokak'a park eden taksiciler ya arabanın içinde ya da dışarıda müşteri bekliyor. Bir binanın dışına monte ettikleri telefonla hem birbirleriyle hem de müşterileriyle iletişim kurabilen şoförler, "Perişan durumdayız. Kaç kez belediyeden taksi durağı binası talep ettik. 'Yapacağız' dediler fakat yapmadılar" dedi.

'Kışın donalım mı?'
Akyurt'ta taksi durağının hiçbir zaman olmadığını kendi imkanları ile işlerini yürüttüklerini ifade eden şoför Gani Türkcan, "Derme çatma uzakta bir yere baraka gibi bir yer yaptılar ama oranın kullanımı bizim iş sahamızı kapsamıyor. Önümüz kış mevsimi. Bir bardak çay yapamıyoruz. Kışın aynı şekilde sokakta nasıl durup bekleriz? Büyükşehir Belediyesi'nden merkezi bir yerde bize durak yaptırmasını istiyoruz. Lütfen sesimizi duysun" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Duraksız taksiciler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN