Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hüseyin KOCABIYIK: Tekzip metni

Giriş Tarihi: 7.9.2013
"Sabah Gazetesi'nin 5.7.2013 tarihli nüshasında Sn. Hüseyin Kocabıyık tarafından kaleme alınan "Bizim Binanın Önündeki Eylemci Kızlar!" başlıklı yazıda; Balgat'ta, gazeteye 50 metre mesafedeki parka yapıldığı söylenen "KOÇ HOLDİNG İŞ MERKEZİ YAPMIŞ PARKA" iddiası tamamen gerçek dışıdır.
Kime ait olduğu yazarca kolaylıkla bilinebilecek durumda olan inşaatın Koç Holdingle hiçbir ilgi ve alakası bulunmamaktadır.
Gerçek dışı bu iddia ve devamındaki; "Eğer birazcık 'isyan ahlakı'nız varsa. önce gidin elli metre ilerde minicik güzel parkın bir beton yığını tarafından nasıl tecavüze uğradığını görün ve orada eylem yapın" "Yapabilir misiniz? Sıkıysa yapın hadi." "Yapın da Gezi Parkı göstericileriyle muhabbeti pek iyi olan Koç amca size nasıl servis yapacak, bir görelim" ifadeleriyle yazının bütünü, kullanılan kelimeler, ima, göndermeler ve kurgulanış biçimiyle; Koç Holding'in kişilik haklarına planlı olarak, basın meslek ve ahlak kuralları ihlal edilerek saldırılmış, hakaret edilmiş, hedef gösterilmiş, bir parka iş merkezi yapmakla itham edilmiş, kamuoyunda itibarının zedelenmesi amaçlanmıştır.
Bu nedenlerle, söz konusu yazıya karşı hukuki ve cezai yasal haklarımızı saklı tuttuğumuzu ve tüm asılsız iddia ve istinatları reddettiğimizi değerli kamuoyuna duyururuz.
Koç Holding A.Ş.
Vekili Av.Uğur ÇAPKIN

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hüseyin KOCABIYIK: Tekzip metni
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN