Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haber hattı

Giriş Tarihi: 9.9.2013
Hobi kursları için kayıt zamanı
Sincan Belediyesi'nin düzenlediği hobi ve meslek kursları için kayıtları başladı. Uzman eğitimciler tarafından bilgisayardan İngilizce'ye, diksiyondan resme, ebrudan bağlamaya kadar 18 farklı alanda kurs veren belediye, kursu başarıyla bitirenleri ise Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika ile ödüllendiriyor. Kurslara katılmak isteyenlerin ise 29 Eylül'e kadar Sincan Belediyesi Eğitim Kültür Müdürlüğü'ne başvuru yapmaları gerekiyor. Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, "Vatandaşımız bu kurslar sayesinde hem yeteneklerini geliştiriyor hem de yeni beceriler kazanabiliyor. Hobi meslek edindirme kurslarına olan ilgi de bizi memnun ediyor" dedi.

Kazan'a bu kez ressamlar geliyor

KAZAN Belediyesi ilçenin tanıtımı için yaptığı dünyanın 7 ayrı ülkesinden 7 fotoğraf sanatçısının 7 gün boyunca Kazan'ın fotoğraflarını çektikleri "7 Cihan Kazan" projesinden sonra bu kez de dünyanın 7 ayrı ülkesinden gelecek 9 ressamın yanı sıra Türkiye'den de 13 ressam ve akademisyeni konuk edeceği Uluslararası Resim Çalıştayı'na hazırlanıyor. Bosna Hersek, Gürcistan, Filipinler, Kırgızistan, Özbekistan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ve Rusya'dan 29 Eylül'de gelecek ressamlar 4 gün süreyle Kazan'ın önemli simge ve yerlerinin resmini yapacak. Ressamların çizmiş olduğu resimler 2 Ekim'de ikincisi yapılacak "Uluslararası Ankara Kazan ve Çevresi Halk Kültürü Sempozyumu"nun açılışında sergilenecek. Akademisyenlerin katılarak bildiri sunacağı Halk Kültürü Sempozyumu 5 Ekim'de sona erecek.

Bedensel engelliler meslek öğreniyor
TÜRKİYE'DE ilk 'mesleki rehabilitasyonu' gerçekleştiren Bedensel Engellileri Güçlendirme Vakfı, bedensel engellilere meslek öğretiyor. Vakıf, İŞKUR ve Birleşmiş Milletler'in desteğiyle bedensel engellilere seramik, gümüş ve bilgisayar eğitimi veriyor. Vakıf, başarılı olan öğrencilere sertifika veriyor. Genel Sekreter Prof. Dr. Ayşe Karaduman, "Amacımız engellilere beceri kazandırmak" dedi.
Yıldız UĞURLU

Çizim ve tasarım eğitimi veriliyor
Bilgisayar tasarımlı gümüş üretim atölyesi için 6 aylık eğitim olduğunu söyleyen Karaduman, "Engelli vatandaşlarımız bu kursta bilgisayarda çizmeyi ve tasarlamayı öğreniyor. Bu takıları vakıf olarak engelli vatandaşlarımıza yardım etmek için satıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haber hattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN