Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kural tanımıyorlar

Plakasız motosikletlerini kasksız şekilde süren kuryeler, hem trafik kurallarına uymuyor hem de çaldıkları yüksek sesli müzikle vatandaşları canından bezdiriyor

Çankaya'ya bağlı Cebeci ve Kurtuluş mahallelerinde konuşlanmış işletmelerin kuryeliğini yapan kişiler, ölümle dans ediyor. Motosikletlerinin plakaları MOBESE kameralarına yakalanmamak için kapatan kuryeler kask kullanmıyor. Trafik kurallarına uymayan kuryelerin egzozların sesleri ve çaldıkları aşırı yüksek sesli müzik de huzuru bozuyor. Yaya kaldırımlarına hızlıca çıkan kuryeler, ters yönde ilerliyor. Trafiğin sakin olduğu saatlerde birbirleriyle yarışan kuryeler, hem kendi hem de başkalarının hayatını tehlikeye atıyor. Semt esnafı "Öyle agresif ve saldırganlar ki onları uyaramıyoruz bile" diyerek rahatsızlıklarını dile getiriyor. Çamlıtepe Mahallesi Muhtarı Adem Öztürk, vatandaşların kuryeleri kendisine şikayet ettiğini belirterek, "Motorcuları burada kimse istemiyor. Herkes şikayetçi. Biz 8 muhtar toplanıp Trafik Amirliği'ne şikayet dilekçesi verdik. Gereğinin yapılacağına dair bir cevap geldi. Bu motor sürücülerinin eğitim seviyeleri çok düşük. Zaten yaşları da küçük. Motosikletleri kasksız ve çok hızlı kullanıyorlar" dedi.

ÖĞRENCİLER ÇALIŞAMIYOR
Kuryeler, yüksek ses müzik çalarak bölgedeki kız yurtlarına da rahatsızlık veriyor. Yurt görevlilerinden Meryem Koç, "Öğrencilerimiz sınav zamanlarında ders çalışamıyor. Yeni kayıt yaptıran öğrenciler 'Bu ses nedir?' diye koşarak aşağı iniyor. Bizi de zor durumda bırakıyorlar. Önemli olan buradaki öğrencilerimizin huzurlu ve sessiz bir yerde ders çalışabilmesi. Fakat bu kuryelerin müzikleri, egzoz sesleri ve bağırarak geçmeleri hem bize hem de başkalarına zarar veriyor" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Kural tanımıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN