Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Hem kardeşlerini buldu hem de hayatı kurtuldu

Giriş Tarihi: 11.9.2013

Annesi öldü, evlatlık verildi. 46 yıl sonra kardeşlerine kavuştu. Bu kez de kanser olduğunu öğrendi. İkinci hayat ise "yeni" bulduğu kardeşinden geldi

Doğumundan bir saat sonra annesi hayatını kaybeden Tayfun Yılmaz Küçükyıldırım, diğer kardeşlerinin de küçük olması nedeniyle babası tarafından dayısına verildi. Hastalanan Küçükyıldırım, hastaneye kaldırıldıktan sonra dayısı "Hasta bu çocuk, biz bakamıyoruz" deyince henüz iki aylık bebekken çocukları olmayan komşularına evlatlık olarak verildi. Yıllarca kendini bu ailenin çocuğu sanan Küçükyıldırım, astsubay olan babası ile Türkiye'nin çeşitli illerini gezerken her şeyden habersiz büyüdü.

EŞİNİN TEŞVİKİY LE ARAMAYA BAŞ LADI
Evlenmeye karar verdiği gün annesi sandığı Binnaz Hanım'dan evlatlık olduğunu öğrenen Tayfun Küçükyıldırım, sonra da annesinin isteğiyle gerçek ailesini arayamadı. Aradan tam 40 yıl geçti, annesi sandığı Binnaz Hanım hayatını kaybettikten sonra eşinin teşvikiyle gerçek ailesini aramaya karar verdi ve elinden gelen gayreti gösterdi.

İKİNCİ HAYAT KARDEŞİNDEN
Küçükyıldırım, 46 yıl aradan sonra kardeşlerine kavuştu bu kez de kan kanseri olduğunu öğrendi. Küçükyıldırım'a kardeşi Muhterem Yıldız'ın iliği yüzde 100 uyumlu çıktı. 46 yıl önce ayrılan kardeşler bu kez ilikten bağlandı. Yıllar sonra kardeşine kavuşan Muhterem Yıldız, ilik bağışında bulundu ve Tayfun Küçükyıldırım'ın hayatını kurtardı. Talihsiz adam, hayata yeniden tutundu.

'BİR GÜN BULUŞURUZ DİYE HEP DUA ETTİM'
Tayfun
Küçükyıldırım'ın ablası Nebiye Fidan, kardeşinin evlatlık verildiğinde 9 yaşında olduğunu ilk aylarda Tayfun'u gördüğünü ancak sonra evlatlık verilen ailenin tayininin çıkmasıyla izini kaybettiklerini belirterek, "Yıllarca birbirimizi göremedik ama bizim aklımız hep Tayfun'daydı. 'Bir gün buluşuruz inşallah' diye dualar ediyordum, dualarım kabul oldu" dedi.

"ŞOK YAŞADIM"
46 yıl sonra kavuştuğu kardeşinin iliğiyle hayata dönen Tayfun Küçükyılıdırım ile ilik bağışında bulunan kardeşi Muhterem Yıldız, SABAH'a konuştu. Yıllarca kendisini büyüten ailenin çocuğu sanan Küçükyıldırım, yaşadıklarını şöyle anlattı: "33 yaşındaydım evlenmeye karar verdiğim gün eşimle anneme geldik. Annem, 'Biz seni bebekken evlatlık aldık. Ben yaşarken aileni aramayın' dedi. Şaşırdık ama yapacak da söyleyecek de bir şey yoktu. Onlar incinmesinler diye aramadık."

TELEFONLA BULDU
"Annem vefat ettikten sonra eşim Meltem'in teşvikiyle aramaya karar verdik. Vukuatlı nüfus cüzdanı örneği aldık. Orada 'anne ölmüş üç kardeş' yazıyordu. Eşim, bilinmeyen numaralardan kardeşlerin isimlerine kayıtlı telefonları aramaya başladı. Muhterem Yıldız'ı buldu. Eşi çıkmış, telefonda kayıp kardeşleri olup olmadığını sormuş. Evet, var demiş sonra da Muhterem ağabeyimle konuştuk."

KAVUŞMA SEVİNCİ HÜZNE DÖNÜŞTÜ
"Sonra ağabeyim, ablam ve yeğenim toplanıp geldiler Ankara'ya. Onlarla kavuşmanın sevincini yaşarken, rahatsızlandım. Kan kanseri olduğum anlaşıldı. İlik nakli gerekiyordu. Doktor 'Kardeşlere tarama yapalım' dedi. Kardeşlerime ilik taraması yapıldı. Muhterem ağabeyiminki yüzde 100 uyumlu çıktı. Daha kavuşmanın sevincini yaşarken hastalıkla uğraşmaya başladık. Şimdi tedavi sürecindeyiz. Kardeşimin iliğiyle iyileşeceğim."

Hüsniye ORAL/Halide TONGA

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hem kardeşlerini buldu hem de hayatı kurtuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN