Ailelerin hikayeleri fotoğrafa yansıyacak

Giriş Tarihi: 13.9.2013

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, geleneksel hale getirdiği "Ulusal Aile Fotoğraf Yarışması"nın bu yıl üçüncüsünü düzenliyor. Son başvuru 1 Ekim

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü "Fotoğraflarla Aile" konulu ve ödüllü bir fotoğraf yarışması düzenliyor. Ailelerin kendi hikayelerini kendi objektifleriyle anlatacakları yarışma, "Ailede Sevgi" ve "Çalışan, Üreten Aileler" temalı iki kategoride gerçekleşecek. Toplumda aile olgusuna dikkat çekmek ve aile konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen 3. Ulusal Aile Fotoğrafları Yarışması'na başvurular 1 Ekim'e kadar devam edecek. Başvuruların devam ettiği yarışma ile ilgili detaylı bilgi www.aile. gov.tr internet adresinden alınabilecek.

2 BİN TL BAŞARI ÖDÜLÜ

Ailenin yükselen bir değer olarak ön plana çıkarılması hedeflenen yarışmada her iki kategoride dereceye girecek üç fotoğrafa 2 bin TL değerinde başarı ödülü verilecek. Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu tarafından da desteklenen yarışma, fotoğraf sanatı ile ilgilenen herkese açık olacak. Yaş sınırı olmaksızın katılımcılar kendi anlatım biçimlerine uygun her türlü yaklaşım ve yorumu kullanmakta serbest olacak. 'Aileye' dair her şey objektife yansıyacak.

50 ESER SEÇİLECEK
Değerlendirme jürisinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı temsilcisi ile fotoğraf sanatçıları Prof. Dr. Adnan Ataç, Prof. Dr. Güler Ertan, İbrahim Demirel, Sami Türkay, Tansu Gürpınar ve Zeynel Yeşilay'ın bulunduğu yarışma sonunda sergilenmek üzere 50 eser seçilecek. Sergilenmek üzere seçilen fotoğraflara 200 TL para ödülü ve başarı belgesinin takdim edilecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ailelerin hikayeleri fotoğrafa yansıyacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN