Yol ortasında 'direk' sıkıntısı

Giriş Tarihi: 15.9.2013

Gülpınar Mahallesi 183. Sokak'ta bulunan elektrik direkleri, sürücülere ve sokakta oyun oynayan çocuklara zor anlar yaşatıyor. Mahalle sakinleri ise geçici değil kalıcı çözüm istiyor

Altındağ Gülpınar Mahallesi 183. Sokak'ta yolun ortasında kalan elektrik direkleri, tehlike saçıyor. Can ve mal güvenliğini tehdit eden direkler, vatandaşları rahatsız ediyor. Mahalle sakinleri, sürücüler ve sokakta oynayan çocuklar için ölüme davetiye çıkaran elektrik direklerinin bir an önce kaldırılmasını ve kabloların yer altına alınması istiyor.

KALICI ÇÖZÜM
İki yıldır direklerin ortada durduğunu, Başkent EnerjiSA yetkililerinin sadece kısa devre olduğunda gelip gittiğini anlatan mahalle sakinleri, geçici çözüm değil kalıcı çözüm istediklerini söyledi. Direklerin bir an önce kaldırılması gerektiğini belirten vatandaşlar, yetkililerden gerekli tedbirlerin alınmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesini istedi.

DİREĞE ÇARPIYORUZ
Mahalle sakinlerinden Meral Öztaş, sokakta iki arabanın yan yana geçemediğini ve araçların ancak kaldırıma çıkarak ilerlediğini belirtti. Mahalledeki çocukların topu tellere vurması sonucu kısa devrelerin olduğunu, alevler çıktığını ve elektriğin sürekli kesildiğini söyledi. Öztaş, çevredeki binalarda elektrikle çalışan tıbbi cihaz kullanan hastaların olabileceğine de dikkat çekti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yol ortasında 'direk' sıkıntısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN