Taksici cinayeti için özel ekip oluşturuldu

Aracında öldürülen taksici Sedat Orakçı (30) cinayetini çözmek için harekete geçen Emniyet, özel bir ekip kurdu

Giriş Tarihi: 17.9.2013
Ankara Kuzey Çevreyolu Etlik Kavşağı'nda ters istikamette duran takside meydana gelen cinayet polisi alarma geçirdi. Babasına ait takside çalışan evli 2 çocuk babası Sedat Orakçı'nın (30) kafasına sıkılan iki kurşunla öldürüldüğü saptandı. Olaydan sonra Cinayet Bürosu dedektiflerinden oluşan özel bir ekip harekete geçti. Polis bir yandan olaya ışık tutacak delil bilgi ve belgeleri araştırırken diğer yandan da cinayetin gasp mı, yoksa alacak verecek meselesi yüzünden mi işlendiği iddiaları üzerinde duruyor. Orakçı'nın olay gecesi gittiği güzergahtaki kamera görüntüleri ile telefon kayıtlarının incelemeye alınarak katil ya da katillerin izinin arandığı öğrenildi.

POLİS KOLLARI SIVADI

Başkent'te ocak ayında gasp edilerek öldürülen taksici Ömrü Gölcük cinayetinin ardından 30 yaşındaki Sedat Orakçı da benzer yöntemle öldürüldü. Gölcük cinayetini büyük bir titizlikle çözen dedektifler şimdi de kim ya da kimler tarafından öldürüldüğü henüz belirlenemeyen Orakçı cinayetini çözmek için kolları sıvadı. 3 kişilik özel bir ekip tarafından yürütülen soruşturmada tüm ihtimaller değerlendirilecek.

DEDEKTİFLER İZ PEŞİNDE
Telefon kayıtları incelenen genç taksicinin aile fertleri, yakın akrabaları ile iş arkadaşlarının ifadelerine tek tek başvuruldu. 30 kişinin ifadesini alan polisin, olay gecesinde taksinin gittiği güzergahtaki kamera kayıtlarını da tek tek incelediği, şüpheli görülen kişi ve araçları da tespit ettiği belirtildi. Cinayetin nedeninin ise henüz netlik kazanmadığı ifade edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taksici cinayeti için özel ekip oluşturuldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN