Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni ders zili törenle çaldı

Giriş Tarihi: 17.9.2013

İlk ders zili, Etimesgut Cahit Zarifoğlu İlkokulu'nda Bakan Nabi Avcı'nın katıldığı törenle çaldı. Vali Yüksel, Ankara'nın, eğitimin de başkenti olduğunu dile getirdi

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Ankara Etimesgut Cahit Zarifoğlu İlkokulundaki törende ilk ders zilini çalarak, 2013-2014 eğitim-öğretim yılını başlattı. Bakan Nabi Avcı, öğrencilere yeni eğitim öğretim döneminde başarılar dileyerek "Kitapları yanı başınızdan hiç eksik etmeyin. Okuma heyecanınızı hiç yitirmeyin. İlgi ve yeteneklerini okul zamanında geliştirecek ve emeklerimizin boşa gitmediğini başarılarınızla ortaya koyacaksınız" diye konuştu.

EMNİYET KEMERİ SİMÜLATÖRÜ

Bakan Avcı, daha sonra Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Güvenliği Platformu tarafından öğrenci servis kurallarının temsili gösterimi ve velilere-öğrencilere yönelik olarak 'Emniyet Kemeri Simülatörü' uygulamasını inceledi. Velilere seslenen Bakan Avcı, çocukların nitelikli eğitimi okuldaki ve trafikteki can güvenliğinin sağlanmasının da önemli olduğunu kaydetti.

DERSLİK SORUNU KALMAYACAK

Ankara'da 28 bin 700 dersliğin yarıdan çoğunun son 10 yılda bitirildiğini belirten Ankara Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, "Ankara'nın derslik sorununu 1-2 yıl içinde bitireceğiz" dedi. Aydoğan, şair ve yazar Cahit Zarifoğlu gibi pek çok önemli kişinin de isimlerinin okullara verildiğini de anımsattı. Ankara Valisi Alaaddin Yüksel de, Ankara'nın eğitimin de başkenti olduğunu belirterek, bu konuda Türkiye'nin öncü şehri olma hedefini de taşıdığını söyledi. Yüksel, Başkent'in okul öncesi eğitimde de ileri seviyede olduğunu kaydetti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni ders zili törenle çaldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN