Gölbaşı'nda şenlik zamanı

Giriş Tarihi: 19.9.2013 11:45

Gölbaşı Belediyesi tarafından düzenlenen 10. Gölbaşı Uluslararası Göller, Andezit ve Sevgi Çiçeği Şenliği başlıyor.

Başkentliler, Mogan Gölü kenarında eğlenceye doyacak. 20-21 ve 22 Eylül 2013 tarihleri arasında kutlanacak şenliğe katılacak sanatçılar Ankaralı İbocan, Ferhat Göçer ve Sevcan Orhan da konserleri ile renk katacaklar.

10. Gölbaşı Uluslararası Göller, Andezit ve Sevgi Çiçeği Şenliği, 20 Eylül 2013 Cuma günü (yarın) Mevlana Parkı'nda toplanacak konukların da katılacağı kortej yürüyüşü ile başlayacak. Belediye Başkanı Yakup Odabaşı, her yıl geleneksel olarak düzenlenen şenlik sayesinde Gölbaşı'nın üç gün boyunca renkli eğlence ve yarışmalara sahne olacağını bildirdi. Başkan Yakup Odabaşı, tüm Ankaralıları ve Gölbaşılıları, şenliğe ve açılış kortejine katılmaya davet etti. Başkan Odabaşı, 'Şenlik ilçemizi dünyaya tanıtmak için büyük fırsat. Bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek için Gölbaşı Belediyesi olarak seferber olduk' dedi.

HEM EĞLENCE HEM YARIŞMA

Şenlik kapsamında çeşitli yarışmalar şenliğe renk katacak. Şenlikte bisiklet, halk koşusu, baklava ve höşmerim, balık tutma, halat çekme ve yüzme yarışmalarının yanı sıra Mogan gölü üzerinde model tekne ve uçakların gösterisi gerçekleştirilecek.
Şenlikte; çeşitli konserler, yarışmalar, eğlenceler, alışveriş stantları, kültür ve sanat sokağı, yöresel oyunlar ve birçok etkinlik yer alıyor. Ayrıca hemşehri derneklerinin etkinlikleri ve yöresel oyunları da şenliğe renk katacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gölbaşı'nda şenlik zamanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN