Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Penza, yatırım için aydınlık bir bölge'

Giriş Tarihi: 20.9.2013

ASO Başkanı Nurettin Özdebir, "Penza bölgesi, yatırım alabilme kabiliyeti ve özel sektörün sanayileşmesi açısından aydınlık bir bölge" diye konuştu

Rusya Federasyonu Penza Bölgesi Hükümet Başkanı 1. Yardımcısı Vladimir Volkov ve işadamı heyeti, Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir'i makamında ziyaret etti.

"GIPTAYLA İZLİYORUZ"
ASO Yönetim Kurulu'nun da bulunduğu ziyarette konuşan Özdebir, son yıllarda göstermiş olduğu büyük performans nedeniyle Rusya'yı gıpta ile izlediklerini söyledi. Rusya'nın yatırım çekme ve sanayileşme hamlesi içinde özel sektörün katkısı anlamında gıpta ettiğini belirten Özdebir, "Penza Bölgesi, Rusya içinde yatırım alabilme kabiliyeti ve özel sektörün sanayileşmesi açısından gerçekten insanların gözünü parlatacak kadar aydınlık bir bölge, Rusya uzay sanayi de gelişmiş bir ülke biz de yeni yeni gelişmeye başlıyor ben de ASO Başkanı olarak Türkiye'nin havacılık ve uzay sanayi gelişiminden pay almalarını teklif ediyorum" diye konuştu.

"BİRLİKTE ÇALIŞMA İMKANIMIZ VAR"
Vladimir Volkov da bir yıl aranın ardından yeniden Ankara'da bulunmaktan memnun olduğunu ifade etti. Özdebir'in Penza Bölgesi ve ekonomisi hakkında söylediklerinden mutluluk duyduğunu anlatan Volkov, "Bu demektir ki beraber çalışabilmemiz için çok büyük potansiyelimiz var" dedi. Toplantıya katılan Türk ve Rusyalı firma yetkilileri, faaliyet alanları hakkında bilgi verirken, Penza Bölgesi'nin tanıtıldığı sunum yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Penza, yatırım için aydınlık bir bölge'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN