Mevlana, kapılarını açmak için gün sayıyor

Keçiören'in sosyal ve kültürel tesis boşluğuna çözüm getirecek Mevlana Kültür Kongre ve Spor Merkezi açılacağı günü bekliyor

Giriş Tarihi: 22.9.2013
Türkiye'nin en kalabalık ilçeleri arasında yer alan Keçiören, son yıllarda gösterdiği büyük gelişmeyle Ankara'nın yükselen değeri oldu. Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak, kalabalık nüfusun ihtiyacını karşılayabilecek birçok sosyal ve kültürel projeye imza attı. Bu kapsamda geçen yıl temeli atılan Mevlana Kültür Kongre ve Spor Merkezi'nde çalışmalar son aşamaya geldi.

"ÇEHREYİ DEĞİŞTİRECEK"
Kapılarını Keçiörenliler'e açmak için gün sayan merkezin inşaatında artık son rötuşlar yapılıyor. Merkezin inşa edildiği Atapark Mahallesi'nin sadece Keçiören'in değil, aynı zamanda Ankara'nın da çekim alanı olacağını ifade eden Mustafa Ak, "Mevlana Kültür Kongre ve Spor Merkezi, bölgenin ve Keçiören'in gelişmesine büyük katkı sağlayacak. Ovacık İmar Planı, Yükseltepe Kentsel Dönüşüm Projesi, Ankara'nın en büyük Kent Ormanı, Türkiye'nin örnek olacak eğitim kampüsü ve Keçiören'in ilk sanayi bölgesi olacak. Alüminyumcular Sanayi Sitesi ile bölgenin çehresi değişecek" diye konuştu. Keçiörenliler'in hizmetlerin hep belli bölgelerde toplanması konusunda genel bir şikayetinin bulunduğuna dikkat çeken Ak, hizmeti merkezden çevreye yaymaya ilke edindiğini, Atapark Mahallesi'nde inşa edilen Mevlana Kültür Kongre ve Spor Merkezi'nin de bu anlayışın en güzel örneği olduğunu sözlerine ekledi. 5 bin 600 metrekarelik kapalı alana sahip tesisin içinde 475 kişilik çok amaçlı salonun yanı sıra atölyeler ve konferans salonu, hizmet birimleri, yarı olimpik kapalı yüzme havuzu, fitness salonu, sauna ve masaj odaları ile kafeterya da bulunuyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mevlana, kapılarını açmak için gün sayıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN