Merdiven eziyeti

Öveçler Mahallesi Narlı Sokak ile 1335 Sokak arasında yapılan dik merdivenler, vatandaşa "illallah" dedirtiyor

Giriş Tarihi: 23.9.2013
Çankaya Öveçler Mahallesi'ndeki Narlı Sokak ile 1335 Sokak arasında bulunan dik merdivenler, bölge sakinlerini isyan ettiriyor. Onlarca basamağı inip çıkmak zorunda kalan vatandaşlar alana viyadük ya da yürüyen merdiven yapılmasını istiyor. Yazın sıcakta merdivenleri kullanan bölge sakinleri, "Kışın soğukta da aynı eziyeti çekmek istemiyoruz" dedi.

BÜYÜK SIKINTI YAŞANIYOR

Vatandaşların inip çıkmakta zorlandığı dik merdivenlerin, özellikle yaşlı, engelli, hamile ve çocuklar için risk taşıdığını belirten Öveçler Mahallesi Muhtarı Ahmet Baydar, "Pakize Erdoğu, İzzet Latif Aras, Reşatbey ilkokulları, Refai Kirami Alemdaroğlu Lisesi, Anadolu Otelcilik Lisesi ve o yönde işyerlerine çalışmaya gidenler merdivenler nedeniyle büyük sıkıntı yaşıyor" dedi.

SESİMİZİ DUYSUNLAR

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'na dilekçe verdiklerini belirten Ahmet Baydar, "Yetkililer sesimizi duysun. Alana ya viyadük ya da yürüyen merdiven yapılsın. Elinde yük taşıyan insanlar burayı çıkmakta zorlanır. Sadece yaşlılar değil gençler bile merdivenlerde yorulur. Bir an önce sorunumuzun çözülmesini istiyoruz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Merdiven eziyeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN