Hırsızlar bezdirdi

Önder Mahallesi'nde son 3 yıldır artan hırsızlık olayları, vatandaşları canından bezdirdi. Muhtar Nuri Aygül, "Bilgisayarımı bile çaldılar" dedi

Giriş Tarihi: 27.9.2013
Altındağ'a bağlı Önder Mahallesi'nde hırsızlık olaylarının son dönemlerde artması, vatandaşların tepkisine neden oluyor. Önlem alınmasını isteyen mahalle sakinleri, emniyet yetkililerinden yardım istedi. Mahalle Muhtarı Nuri Aygül, "Mahallemiz eskiden daha güzel bir mahalleydi, her taraftan buraya gelenler var. Kapı önüne çöp kovası dahi koyamıyoruz. Muhtarlığı güpegündüz 3 kez soydular. Demir kapıyı kırıp iki tane laptop çaldılar buraya laptop koyamıyorum ben mahalle muhtarıyım kötü bir şeyle idare ediyorum" dedi.

'Cezalar caydırıcı değil'
Cezaların caydırıcı olmadığını belirten Nuri Aygül, "Hırsızı yakalıyorsun polise teslim ediyorsun tutanak tutup savcılığa sevk ediyorlar ertesi gün serbest bırakıyorlar. Hırsızlık son 3 yıldır aşırı fazlalaştı. Neredeyse her gün birinin ya evini ve ya da bakkalını soyuyorlar" dedi. Mahalle sakinleri ise tüm önlemleri almalarına rağmen hırsızlara engel olamadıklarını belirterek cezaların yetersizliğinden yakındı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hırsızlar bezdirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN