Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gökçek, gençlerin taleplerini dinledi

Üniversitelerin öğrenci konseyi başkanlarını konuk eden Gökçek, "Üniversite-belediye işbirliğinin en güzel örneğini vereceğiz" dedi

Giriş Tarihi: 28.9.2013
Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara'daki üniversitelerin seçimle göreve gelmiş öğrenci konseyi başkanları ile bir araya gelerek öğrencilerin görüşlerini, taleplerini dinledi. Büyükşehir Belediyesi'ne ait ALA Restoran'da gerçekleşen toplantıya Ankara, Hacettepe, ODTÜ, Bilkent, Atılım, TED, TOBB, Turgut Özal ve Yıldırım Beyazıt üniversitelerinin Öğrenci Konseyi Başkanları katıldı. Toplantıda, Büyükşehir Belediyesi'nin Ankara'daki üniversitelere sağladığı katkı ve bundan sonra verebileceği destek ile işbirliği içerisinde gerçekleştirilebilecek projeler, sohbet havasında konuşuldu.

EN GÜZEL İŞBİRLİĞİ
Üniversite rektörleri ile daha önce birkaç kez toplantılar yaptıklarını hatırlatan Başkan Gökçek, konuşmasına şöyle devam etti: "Rektörlerle beşincisini yapacağımız toplantıya, öğrenci temsilcilerini de çağırmayı düşünüyoruz. Dolayısıyla üniversite-belediye işbirliğinin en güzel örneğini Ankara olarak vermeye çalışacağız. Ben kendilerinden çok yararlandım, buraya geldikleri için çok teşekkür ediyorum. İnşallah bu güzel diyalogumuz bundan sonra da devam eder. "

Öğrenciler: Toplantılar çok verimli geçiyor
ODTÜ Temsilcisi Esat Özen "Tüm öğrenci arkadaşlarımız adına, öğrenci konsey başkanları olarak, biz de bize verdiğiniz değerden dolayı teşekkür ediyoruz. Bu tarz istişare toplantılarının çok verimli olduğuna biz de inanıyoruz" diye konuştu. Yıldırım Beyazıt Üniversitesi adına konuşan Muhammet Enes Güneş ise "Öğrencilerin makul bir dille haklı taleplerini ilettiği zaman da büyüklerimizin gerekli desteği verdiğini canlı olarak yaşıyoruz. O yüzden biz de bu toplantı için teşekkür ediyoruz Başkanımıza" dedi. Ankara Üniversitesi Öğrenci Temsilcisi Çağatay Zincirlioğlu da uzun süredir basında öğrencilerle polisin, belediyelerin karşı karşıya oldukları yönünde haberlerin yer aldığını, bu toplantının en güzel yanının da öğrencinin konuşarak bir şeyleri çözdüğünü göstermesi olduğuna dikkat çekti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gökçek, gençlerin taleplerini dinledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN