Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tarihi projeye Türk firması imza attı

Başkent'te olduğu kadar yurtdışında yaptığı yatırımlarla da adından sıkça söz ettiren ve dünyanın sayılı firmaları arasında yer alan Nata Holding, Türkmenistan'da yeni bir ihaleye daha imza attı

Giriş Tarihi: 1.10.2013
Orta Asya bölgesinin enerji zengini ülkeleri Türkmenistan ile Kazakistan arasında direkt demiryolu ulaşımının yapımında Nata Holding'in imzası dikkat çekti. Türkmenistan ve Kazakistan için stratejik öneme sahip olan projenin, Bereket- Etrek demiryolu hattının, köprüleri ve sanat yapıları ihalesini "26 milyon 250 bin dolar" ile Nata Holding aldı. Çölün ortasına şantiye kuran ünlü inşaat firması, ayrıca Türkmen Otoyolları Devlet İdaresinde devam eden 20 köprü çalışması bulunuyor.

YENİ KAPILAR AÇACAK

Nata Holding Yönetim Kurulu Başkanı Namık Tanık, "Tarihi bir proje bu. Ulaşım koridorunun önemli bir parçası olacağına inanıyorum ve yüklerin Avrupa'dan Orta Doğu'ya ulaştırılmasında yeni kapılar açacaktır" dedi.

PROJELER YÜRÜYOR
Türkmenistan pazarının cazip olduğunu ve yabancı ortaklar için uygun koşulların oluşturulduğunu ifade eden Tanık, "Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, Türk şirketlerinin rahat çalışabilmesi için her türlü kolaylığı sağlıyor. Elektrifikasyon ve telekomünikasyon konularında önemli projeleri yürütüyoruz. Çelik köprünün tamamlanmasıyla Türkmenistan ulaşımında önemli bir sorunu çözmüş olacağız" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi projeye Türk firması imza attı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN